Категорія
Новини
Дата

Європа використовує запаси газу на зиму через скорочення поставок з Росії – Bloomberg

Європейські комунальні підприємства почали використовувати запаси газу, які зазвичай використовуються в пік зимового сезону, через скорочення поставок з Росії. Про це пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Однією з останніх ознак того, що в регіоні загострюється енергетична криза, є те, що обсяг газу у сховищах упав цього тижня вперше з середини квітня, пише видання з посиланням на дані Gas Infrastructure Europe (GIE).
  • Європа змушена використовувати запаси газу на тлі скорочення поставок.
  • Станом на 14 чеврня європейські сховища були заповнені приблизно на 52%, а останні дані GIE свідчать про зниження на один відсотковий пункт.

Контекст

Енергокомпанії OMV з Австрії, Eni з Італії та Uniper з Німеччини 15 червня отримали повідомлення від «Газпрому» про зниження обсягу постачання газу. У Німеччині вже назвали рішення російської сторони політично вмотивованим. Eni повідомила про скорочення поставок на 15%, Uniper – на 25%. OMV не повідомила, наскільки скоротяться постачання, але, як і Uniper, зазначила, що здатна замістити їх із інших джерел.

14 червня «Газпром» заявив, що знизить прокачування газу газопроводом «Північний потік» на 40% – з планових 167 до 100 млн куб. м на добу. Компанія послалася, зокрема, на затримки з поверненням з ремонту обладнання для компресорної станції «Портова» у Виборзі. 

15 червня «Газпром» повідомив, що через проблеми на «Портовій» знизить прокачування газу до 67 млн куб. м на добу (60% від планового показника).

Якщо газопровід «Північний потік» буде повністю закритий, регіон не досягне рівня запасів, який Європейський Союз розпорядився забезпечити до початку опалювального сезону в листопаді, пише Bloomberg. Запаси регіону можуть повністю закінчитися до січня. 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні