Категорія
Новини
Дата

«Газпром» зупиняє вже другий агрегат на «Північному потоці». Прокачування газу впаде на 60%

Російський «Газпром» зупиняє ще один газоперекачувальний агрегат на «Північному потоці», йдеться у повідомленні компанії. Прокачування газу скоротиться на 60% від планового обсягу. Вчора компанія заявила, що німецька Siemens затримує повернення агрегатів з ремонту. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Газпром» зупиняє експлуатацію ще одного газотурбінного двигуна Siemens на компресорній станції «Портова» трубопроводу «Північний потік».
  • Причиною компанія називає закінчення терміну міжремонтного напрацювання до капітального ремонту. 
  • З 16 червня добова продуктивність станції знизиться до 67 млн кубометрів, що на 60% менше від планового обсягу в 167 млн ​​куб. м.
  • На тлі новини ціни на газ у Європі підскочили на 11% – до $1200 за тисячу куб. м (ціна липневого фʼючерсу на TTF на біржі ICE Futures).

Контекст

14 червня «Газпром» повідомив, що прокачування газу «Північним потоком» скоротиться приблизно на 40% – до 100 млн куб. м на добу через технічні проблеми на станції «Портова». Компанія зупинила один з газоперекачувальних агрегатів. На КС може бути використано тільки три агрегати, пояснили у компанії.

У травні Siemens оголосила про припинення бізнесу у РФ. Компанія розпочала процедуру згортання своєї виробничої та операційної діяльності. 

До контуру бізнесу Siemens в РФ входять операції у сфері автоматизації та цифровізації для промисловості, інтелектуальної інфраструктури, транспорту, розподілених енергосистем. 

У РФ представлені дві окремі компанії – «Сіменс» та «Сіменс енергетика». Siemens Energy є одним із основних постачальників енергообладнання.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні