Категорія
Новини
Дата

Facebook дозволить всім співробітникам працювати з дому. Умова – якщо їхню роботу можна виконувати віддалено

Компанія Facebook дозволить усім штатним співробітникам працювати з дому, якщо їхню роботу можна буде виконувати віддалено. У травні 2020 року соцмережа заявила, що дозволить дистанційку лише певним працівникам, пише CNBC.

Ключові факти

  • Зазвичай не можна виконати віддалено роботу співробітників, які працюють на апаратному забезпеченні та установках в центрах обробки даних Facebook.
  • Також компанія дозволить працювати з-за кордону. Після 15 червня співробітники зі США зможуть переїжджати до Канади, а працівники в країнах Європи до Великої Британії. У січні 2022 року соцмережа дозволить співробітникам постійно переміщатися між сімома країнами Європи.
  • Facebook планує організовувати регулярні особисті зустрічі для офісних і віддалених працівників, «аби підтримати побудову відносин».
  • Компанія планує відкрити більшість своїх офісів у США на 50% до початку вересня і, ймовірно, повністю відкриється у жовтні. Нині штат співробітників Facebook становить близько 60 000 осіб.

Головна цитата

«За останній рік ми дізналися, що добре роботу можна виконувати де завгодно, і я ще більш оптимістичний щодо можливості масштабної віддаленої роботи. Особливо в міру того, як відеозвʼязок і віртуальна реальність продовжують поліпшуватися», – заявив гендиректор Facebook Марк Цукерберг.

Контекст

До 2020 року компанії не заохочували роботу з дому. Однак з початком пандемії COVID-19 багато співробітників почали працювати віддалено. Нині ж завдяки проведенню вакцинації населення можна поступово знімати карантинні обмеження і повертатися в офіси. Але все більше компаній після закінчення пандемії заявляють про зміну підходу до режиму роботи. 

Так, Apple просила співробітників повертатися до офісу з вересня, але більшості з них дозволить працювати два дні на тиждень віддалено. Співробітники також мають можливість працювати дистанційно до двох тижнів на рік, «аби бути ближче до сімʼї і рідних, змінити обстановку або з іншої причини». Торік Microsoft заявила, що її співробітники зможуть працювати з дому менше 50% часу від робочого тижня або з дозволу менеджера повністю перейти на дистанційку. Google передбачає, що з вересня 60% співробітників перебуватимуть в офісі протягом декількох днів на тиждень. При цьому 20% працюватимуть із дому і лише 20% перебуватимуть в офісах п’ять днів на тиждень.

Назавжди працювати вдома дозволили Dropbox, Twitter і Coinbase. А також українська ІТ-компанія EVO, яка створила такі проєкти, як Prom.ua, Bigl.ua, Kabanchik.ua.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні