Категорія
Новини
Дата

ФДМУ отримав 97,5% Запорізького алюмінієвого комбінату, ВАКС передав частку Дерипаски

В управління Фонду державного майна перейшла частина акцій АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», якими мав право розпоряджатися російський бізнесмен Олег Дерипаска, повідомив очільник ФДМ Віталій Коваль. Відповідне рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Зокрема, ВАКС передав фонду 29,54% акціонерного товариства «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат».
  • Раніше у Фонді уже були понад 68% акцій цього підприємства. Тож, на сьогодні їх 97,5%.

Контекст

АТ «ЗАлК» є єдиним в Українi та одним з небагатьох серед країн СНД пiдприємством, що виробляє одночасно алюмiнiй та основну сировину для його виробництва – глинозем.  

В 2001 році 68%-ний пакет акцій комбінату придбала компанія «АвтоВаз-Інвест». У 2006-му, новим власником цього активу стала компанія Velbay holdings limited, яка підконтрольна «Російському алюмінію» (РУСАЛ) російського бізнесмена Олега Дерипаски. Окрім цього пакету, йому вдалося придбати ще 29,5% акцій комбінату. Внаслідок цього Дерипаска отримав контроль над 97,5% акцій ЗАлКу.

У 2015 році держава через суд повернула 68%-ний пакет акцій в державну власність, передавши його в управління Фонду держмайна. Решту акцій (29,5%) в лютому 2023-го стягнув в дохід держави Вищий антикорупційний суд за позовом Мінʼюсту.

За 2020 рік збиток ЗАлКу склав 49,7 млн грн, за 2021-й – 36,8 млн грн, у 2022 році – 59,3 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні