Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 16 червня остаточно дозволила конфіскацію українських активів російського бізнесмена Олега Дерипаски, проте відмовила Мінʼюсту в конфіскації Хустського і Жежелівського кар’єрів, які належать українським бізнесменам. Про це йдеться в повідомленні пресслужби суду.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Апеляційна палата розглянула апеляційні скарги низки компаній на рішення ВАКС від 16 лютого 2023 року про часткове задоволення позову Мінʼюсту до російського бізнесмена та компанії «Русал» щодо конфіскації їхніх активів.
- За результатами розгляду колегія суддів залишила в силі рішення ВАКС про застосування санкції та конфіскацію 100% корпоративних прав ТОВ «Компанія «Алюміній України», ТОВ «Гуардон Україна», ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів», ТОВ «Запоріжалюмінторг», ТОВ «Сервісний центр «Металург».
- «Водночас за відсутністю достатніх доказів щодо можливості підсанкційною особою розпоряджатися корпоративними правами ПрАТ «Хустський кар’єр» та ПрАТ «Жежелівський кар’єр» – у цій частині було відмовлено у позовних вимогах Міністерству юстиції України», – йдеться в повідомленні суду.
- Постанова набрала законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Контекст
У 2021-му Хустський і Жежелівський карʼєри придбали українці Ігор Мазепа, Ігор Завіновський, Віталій Антонов, Василь Даниляк та їхній партнер із Німеччини Флоріан Гут.
Жежелівський і Хустський карʼєри, конфіскацію яких оскаржили Мазепа, Антонов і партнери, ще в лютому потрапили до великого пулу активів Дерипаски, які держава отримала у власність за рішенням ВАКС. Йдеться про 350 обʼєктів загальною вартістю понад 10 млрд грн. Найбільші – Миколаївський глиноземний завод та Глухівський карʼєр кварцитів.
Українські бізнесмени придбали підприємства у жовтні 2021-го за $2 млн у австрійської компанії Strabag SE. «Процес укладення угоди та перевірки активів тривав більше року, були залучені провідні аудиторські та юридичні компанії, – каже Мазепа. – В обох карʼєрах одразу після продажу почав діяти новий менеджмент, їх переорієнтували на господарський цикл нових інвесторів, інтегрували всі ці процеси під «Кривий Ріг Цемент».
Більше про це читайте в матеріалі: Критерій «русского духа». Чому держава намагається конфіскувати дотичні до росіян активи, які належать українським бізнесменам
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.