Категорія
Новини
Дата

Фінляндія повідомила про розрив підводного кабелю звʼязку з Німеччиною

1 хв читання

Фінляндія заявляє, що підводний кабель звʼязку з Німеччиною, який обслуговує центри обробки даних, розірвано, пише Bloomberg. Державна компанія Cinia, що займається будівництвом оптоволоконних зʼєднань, вважає, що причиною могло стати втручання ззовні.

Підводний кабель було введено в експлуатацію у 2016 році, він зʼєднує мережі звʼязку Центральної Європи з Фінляндією та іншими країнами Північної Європи.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Високошвидкісна оптоволоконна лінія Гельсінкі-Росток протяжністю 1200 км, що обслуговує центри обробки даних, пошкоджена в Балтійському морі, і є висока ймовірність, що вона повністю відрізана, оскільки всі її оптоволоконні зʼєднання вийшли з ладу. 
  • Влада скандинавської країни заявила, що підводний кабель передачі даних, що зʼєднує Фінляндію та Німеччину, був обірваний рано вранці в понеділок, ймовірно, через зовнішній вплив.
  • Доступ до інтернету для Фінляндії здійснюватиметься через Швецію.
  • На запитання, чи є ознаки саботажу чи навмисних дій, генеральний директор Cinia Арі-Юссі Кнаапіла відповів, що «зараз немає можливості оцінити причину».
  • Визначення причини вимагатиме прибуття ремонтного судна на місце для подальшого розслідування. Такі ремонти кабелів зазвичай займають від 5 до 15 днів.

Контекст

Минулого року підводний газопровід і кілька телекомунікаційних кабелів, прокладених дном Балтійського моря, були серйозно пошкоджені внаслідок інциденту, який спричинив тривогу в регіоні. Фінська поліція, яка розслідує справу 2023 року, назвала як головного підозрюваного китайський контейнеровоз, який, ймовірно, зірвався з якоря, але не повідомила, чи було завдано шкоди випадково чи навмисно.

Ці події, а також вибухи, що зруйнували газопровід «Північний потік» у 2022 році, знову привернули увагу європейських країн до загроз критично важливій інфраструктурі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд