Категорія
Новини
Дата

Криптобіржа FTX збільшила доходи на 1000% у минулому році. Цьогоріч компанія очікує зростання до $1,1 млрд

Дохід криптобіржі FTX збільшився з менш ніж $90 млн у 2020 році до понад $1 млрд минулого року, оскільки криптовалюти досягли рекордного максимуму. Про це свідчать фінансові дані, опубліковані CNBC.

Ключові факти

  • Дохід криптобіржі у 2021 році зріс більш ніж на 1000%, з $89 млн до $1,02 млрд. Операційний прибуток склав $272 млн порівняно з $14 млн роком раніше. Минулого року FTX отримала чистий прибуток у розмірі $388 млн порівняно з $17 млн у 2020 році.
  • Згідно зі звітом інвесторів, наданим CNBC, у першому кварталі 2022 року дохід компанії склав $270 млн, а в 2022 році він має скласти близько $1,1 млрд.
  • «Втім незрозуміло, як FTX вистояла у другому кварталі, коли ціни на криптовалюту впали під час нещодавньої так званої криптозими. FTX відмовилася коментувати витік фінансових документів», – йдеться у матеріалі.
  • Згідно з документами, у FTX було близько $2,5 млрд готівкою на кінець минулого року і 27% прибутку. Маржа була ближчою до 50%. 
  • Востаннє компанія залучала гроші в січні, зібравши $400 млн від таких інвесторів, як Vision Fund 2 SoftBank та Tiger Global, при оцінці $32 млрд.
  • Для порівняння: біржа Coinbase торік отримала дохід у розмірі $7,4 млрд і чистий прибуток у розмірі $3,6 млрд. Але в другому кварталі цього року компанія повідомила про виручку у розмірі $808,3 млн, що на 64% менше, ніж у аналогічний період минулого року, і про несподіваний чистий збиток у розмірі $1,1 млрд порівняно з чистим прибутком в $1,59 млрд роком раніше.

Контекст

FTX була заснована три роки тому колишнім трейдером з Уолл-стріт Семом Бенкманом-Фрідом.

Штаб-квартира FTX Trading Ltd. знаходиться на Антигуа, а FTX Derivatives Markets – на Багамах, де мешкає Бенкман-Фрід. FTX Trading нещодавно купила Digital Assets DA AG зі Швейцарії, а також IFS Group та Hive з Австралії, в результаті чого загальна кількість компаній по всьому світу досягла 15. Згідно з документами, його портфельні компанії охоплюють Кіпр, Німеччину, Гібралтар, Сингапур, Туреччину та Обʼєднані Арабські Емірати. 

Бенкман-Фрід також заснував трейдингову фірму Alameda Research, на частку якої, згідно з документами, припадає близько 6% біржових обсягів FTX.

Бізнес FTX у США технічно належить материнській компанії West Realm Shires Inc. Станом на 2021 рік частка FTX US у загальному виторгу FTX становила менше 5%. Однак компанія робить все можливе для розширення в США із серією гучної реклами та спонсорства.

Відповідно до документів, у 2021 році FTX витратила приблизно 15% виручки на рекламу та маркетинг. Найближчими роками FTX планує витратити на рекламу близько $900 млн.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні