Категорія
Новини
Дата

«Газпром» не прокачуватиме газ до Європи через польську ділянку трубопроводу

Російський холдинг «Газпром» не буде використовувати для транспортування газу трубопровід «Ямал – Європа», який проходить через Польщу. Про це повідомив у телеграм-каналі компанії офіційний представник Сергій Купріянов.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Купріянов пояснив, що це відбувається на виконання указу президента РФ від 3 травня, який ввів санкції проти низки іноземних компаній, серед яких EuRoPol GAZ, яка є власником польської ділянки газопроводу «Ямал – Європа».
  • «Встановлено заборону на здійснення угод та платежів на користь осіб, які перебувають під санкціями, зокрема, для «Газпрому» це означає заборону на використання газопроводу, що належить компанії EuRoPol GAZ, для транспортування російського газу через Польщу», – заявив Купріянов.

Контекст

У квітні Польща внесла російський холдинг до списку санкцій. Росія також ввела санкції. У відповідному переліку РФ опинилася 31 компанія – в основному європейські дочірні підприємства «Газпрому», у тому числі польське EuRoPol GAZ і німецьке Gazprom Germania.

Газопровід проходить з Росії через Білорусь і Польщу до Німеччини. Його потужність становить близько 33 млрд кубометрів газу на рік. З більш ніж 2000 км газопроводу EuRoPol Gaz володіє ділянкою в 683 км.

Минулого місяця «Газпром» заявив, що повністю припинив поставки польській газовій компанії PGNiG і болгарській «Булгаргаз» після того, як вони відмовилися задовольнити вимогу платити за газ у рублях.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні