Категорія
Новини
Дата

GitLab виходить на біржу з оцінкою $11 млрд. Чому стартап із харківським корінням такий дорогий

Сід Сібранді і Дмитро Запорожець, співзасновники GitLab. Фото Villi Iltchev / twitter.com/villi

Сід Сібранді і Дмитро Запорожець, співзасновники GitLab. Фото Villi Iltchev / twitter.com/villi

Онлайн-сервіс для спільної розробки GitLab виходить біржу з оцінкою близько $11 млрд – майже вдвічі дорожчою за останній інвестиційний раунд

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Як пройшло розміщення

До початку відкритих торгів GitLab уже підняв $801 млн, продавши 10,4 млн акцій по $77 за штуку. Тепер акції будуть торгуватися під тікером GTLB. Найбільше грошей підніме CEO компанії Сід Сібранді: у нього 1,98 млн акцій на близько $152 млн. Частка другого співзасновника, українця Дмитра Запорожця, не більше ніж 5%. Forbes звернувся до Запорожця за коментарями, але не отримав відповіді.

Харків'янин Запорожець придумав і написав GitLab у 2011 році разом із колегою Валерієм Сизовим. Перетворити сервіс українців у бізнес допоміг голландець Сід Сібранді. До цього він був одним із контрибуторів спільноти GitLab. У 2014-му трійка зареєструвала компанію, а в 2015-му вони залучили перші гроші і стали учасниками престижного стартап-акселератора Y Combinator.

Скільки коштує GitLab і чому

Оцінка GitLab за стартовою ціною – понад $11 млрд. Щоправда, якщо враховувати опціони співробітників і RSU, повний пакет акцій буде коштувати більше $12 млрд, пише Bloomberg. І поточна оцінка може бути навіть заниженою, каже Роман Хомчук, інвестиційний менеджер фонду TA Ventures «Андеррайтери часто занижують вартість під час розміщення, щоб компанія показала значне зростання в перші дні», – каже він.

Під час останнього раунду в листопаді 2020 року, інвестори оцінили GitLab у $6 млрд. Зараз стартап оцінюють приблизно в 50 його річних виторгів, і це досяжний результат для швидкозростаючих хмарних компаній, пише TechCrunch. Один із доказів – біржовий індекс EMCLOUD, який формує фонд Bessemer Venture Partners. У цьому індексі медіанний мультиплікатор оцінки до виручки для 15 кращих компаній – понад 30Х. Перша трійка торгується за мультиплікаторами понад 50Х.

Така висока оцінка – хороший знак для інших стартапів-єдинорогів, які роздумують про вихід на біржу. «Швидкозростаючі софтверні компанії не повинні дебютувати скромно і заробляти високу оцінку тільки потом. Вони можуть одразу починати з кращих позицій», – пише TechCrunch.

Незважаючи на те що в 2020 році стартап втратив $130 млн і планує втратити ще $190 млн у 2021 році, активне зростання кількості базових клієнтів за останній рік і збільшення виручки на 87% вселяють впевненість в інвесторів. GitLab також поступово покращує операційну маржинальність. «Є передумови, що прибутковість – питання масштабування», – каже Хомчук.

Якісно виглядають не тільки паперові показники, а й продукт, розповідає Валерій Красовський, співвласник і CEO сервісної компанії Sigma Software. «GitLab ідеально підходить для більшості нових стартапів із необхідним набором для управління розробкою і чітким фокусом», – вважає Красовський.

У майбутньому, за його словами, GitLab побореться за місце під сонцем з Atlassian. Ця компанія володіє широким списком продуктів, включаючи платформу для трекінгу завдань Jira,канбан-дошки Trello і систему спільної розробки BitBucket. Інвестори оцінюють Atlassian в понад $100 млрд; річна виручка компанії – близько $2,1 млрд.

GitLab виходить на біржу майже три роки після поглинання його найбільшого конкурента. У червні 2018 року Microsoft заплатила $6 млрд за платформу для спільної розробки GitHub, якою свого часу надихався Запорожець. Тоді угоду, яка проходила з мультиплікатором 30X до виручки, вважали переоціненою. «Стратегічна, а не фінансова, вартість – ось що забезпечує найбільшу вигоду. Якщо переорієнтуватися навколо цієї тези, пояснити божевільний світ Кремнієвої долини буде набагато легше», – писав тоді Harvard Business Review.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні