Категорія
Новини
Дата

GitLab виходить на біржу з оцінкою $11 млрд. Чому стартап із харківським корінням такий дорогий

Сід Сібранді і Дмитро Запорожець, співзасновники GitLab. Фото Villi Iltchev / twitter.com/villi

Сід Сібранді і Дмитро Запорожець, співзасновники GitLab. Фото Villi Iltchev / twitter.com/villi

Онлайн-сервіс для спільної розробки GitLab виходить біржу з оцінкою близько $11 млрд – майже вдвічі дорожчою за останній інвестиційний раунд

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Як пройшло розміщення

До початку відкритих торгів GitLab уже підняв $801 млн, продавши 10,4 млн акцій по $77 за штуку. Тепер акції будуть торгуватися під тікером GTLB. Найбільше грошей підніме CEO компанії Сід Сібранді: у нього 1,98 млн акцій на близько $152 млн. Частка другого співзасновника, українця Дмитра Запорожця, не більше ніж 5%. Forbes звернувся до Запорожця за коментарями, але не отримав відповіді.

Харків'янин Запорожець придумав і написав GitLab у 2011 році разом із колегою Валерієм Сизовим. Перетворити сервіс українців у бізнес допоміг голландець Сід Сібранді. До цього він був одним із контрибуторів спільноти GitLab. У 2014-му трійка зареєструвала компанію, а в 2015-му вони залучили перші гроші і стали учасниками престижного стартап-акселератора Y Combinator.

Скільки коштує GitLab і чому

Оцінка GitLab за стартовою ціною – понад $11 млрд. Щоправда, якщо враховувати опціони співробітників і RSU, повний пакет акцій буде коштувати більше $12 млрд, пише Bloomberg. І поточна оцінка може бути навіть заниженою, каже Роман Хомчук, інвестиційний менеджер фонду TA Ventures «Андеррайтери часто занижують вартість під час розміщення, щоб компанія показала значне зростання в перші дні», – каже він.

Під час останнього раунду в листопаді 2020 року, інвестори оцінили GitLab у $6 млрд. Зараз стартап оцінюють приблизно в 50 його річних виторгів, і це досяжний результат для швидкозростаючих хмарних компаній, пише TechCrunch. Один із доказів – біржовий індекс EMCLOUD, який формує фонд Bessemer Venture Partners. У цьому індексі медіанний мультиплікатор оцінки до виручки для 15 кращих компаній – понад 30Х. Перша трійка торгується за мультиплікаторами понад 50Х.

Така висока оцінка – хороший знак для інших стартапів-єдинорогів, які роздумують про вихід на біржу. «Швидкозростаючі софтверні компанії не повинні дебютувати скромно і заробляти високу оцінку тільки потом. Вони можуть одразу починати з кращих позицій», – пише TechCrunch.

Незважаючи на те що в 2020 році стартап втратив $130 млн і планує втратити ще $190 млн у 2021 році, активне зростання кількості базових клієнтів за останній рік і збільшення виручки на 87% вселяють впевненість в інвесторів. GitLab також поступово покращує операційну маржинальність. «Є передумови, що прибутковість – питання масштабування», – каже Хомчук.

Якісно виглядають не тільки паперові показники, а й продукт, розповідає Валерій Красовський, співвласник і CEO сервісної компанії Sigma Software. «GitLab ідеально підходить для більшості нових стартапів із необхідним набором для управління розробкою і чітким фокусом», – вважає Красовський.

У майбутньому, за його словами, GitLab побореться за місце під сонцем з Atlassian. Ця компанія володіє широким списком продуктів, включаючи платформу для трекінгу завдань Jira,канбан-дошки Trello і систему спільної розробки BitBucket. Інвестори оцінюють Atlassian в понад $100 млрд; річна виручка компанії – близько $2,1 млрд.

GitLab виходить на біржу майже три роки після поглинання його найбільшого конкурента. У червні 2018 року Microsoft заплатила $6 млрд за платформу для спільної розробки GitHub, якою свого часу надихався Запорожець. Тоді угоду, яка проходила з мультиплікатором 30X до виручки, вважали переоціненою. «Стратегічна, а не фінансова, вартість – ось що забезпечує найбільшу вигоду. Якщо переорієнтуватися навколо цієї тези, пояснити божевільний світ Кремнієвої долини буде набагато легше», – писав тоді Harvard Business Review.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні