Інформація про Дмитро Запорожець

GitLab, IT

Дмитро Запорожець /DR
$450 млн (дані 2021 року)
23 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
32 роки, неодружений
Місце народження
Харків

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Запорожець відійшов від операційного управління в листопаді 2021 року. GitLab припинив продажі у РФ та Білорусі. Через глобальну рецесію акції компанії на NASDAQ подешевшали вдвічі з моменту розміщення і втричі від максимальної вартості в листопаді 2021-го. За виторгу у $101 млн за квартал, що закінчився 31 липня, компанія отримала чистий збиток у $59 млн. Утім, вона продовжує активно зростати – за рік виторг майже подвоївся. Запорожець – активний учасник фандрейзингових аукціонів на підтримку волонтерів. Нещодавно купив картину харківської художниці Світлани Ширкової за 144 000 грн.

100 найбагатших українців 2021

Коли в 2011 році Дмитро Запорожець писав першу систему для управління програмним кодом, він просто хотів спростити свою роботу в харківській аутсорсинговій компанії Sphere Software. Продукт Запорожця припав до смаку розробникам у всьому світі. Через десятиліття компанія GitLab, одним із засновників якої став харків’янин, налічує 1300 співробітників у 67 країнах. Керує бізнесом партнер Запорожця, голландець Сід Сібранджі. «Кілька років тому я вирішив, що не хочу бути посереднім менеджером і поки що залишуся гарним програмістом», – розповідає Запорожець. Він надає перевагу кодові перед управлінською рутиною, займає найвищу сходинку в інженерній ієрархії GitLab. Job description. «Я вільний будівельник – можу займатися чим хочу», – каже підприємець. Пандемія застала GitLab в оптимальній формі. Компанія з першого дня будувалася розподілено й дотепер не має жодного офісу. Ще 2019 року тут з’явився «голова з дистанційки». «Наша модель стала об’єктом інтересу інших компаній», – пишається Запорожець. Інший привід для гордості – майбутнє розміщення GitLab на біржі. З листопада 2020 року IPO зрушила на осінь 2021‑го. «Для мене це підтвердження успіху всієї ініціативи, – каже Запорожець. – Опісля піду у відпустку на рік».

100 найбагатших українців 2020

У 2011 році він створив GitLab, сервіс для систематизації файлів із кодом. У 2013-му знайшов партнера, голландця Сіда Сібранджі. За сім років вони зібрали $435 млн інвестицій і зробили з проєкту серйозного конкурента американському GitHub.

Тепер GitLab – компанія з оцінкою в $2,8 млрд. Усі її 1275 співробітників, зокрема й співзасновники, працюють віддалено з 54 країн. Бізнес без жодного офісу рухається на біржу: на листопад у GitLab заплановано публічне розміщення акцій.

«При IPO їхня капіталізація може становити $4–4,5 млрд», – вважає керівник інвестиційного фонду Genesis Investments Віталій Лаптенок.

Пряма мова:

«Тут у мене будинок, друзі й ФОП», – так харків’янин Дмитро Запорожець, сміючись, пояснює, чому не поїхав з України. 

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд