Голова державної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко може піти у відставку. /УНІАН
Категорія
Новини
Дата

Голова «Нафтогазу» Вітренко може піти у відставку – співрозмовники Forbes у керівництві «Слуги народу» та Офісі президента. В компанії – заперечують

Голова державної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко може піти у відставку. Фото УНІАН

Голова державної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко може піти у відставку. Про це Forbes повідомили два співрозмовники у керівництві «Слуги народу» та Офісі президента. Співрозмовники в «Нафтогазі» це заперечують: «нічого на звільнення не вказує».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «На цьому тижні Вітренко має подати у відставку», – каже співрозмовник Forbes в Офісі президента, який попросив не називати його у статті. Це рішення, за його словами, погодили на рівні Кабміну та в Офісу президента.
  • «Думаю, так», – каже співрозмовник Forbes в керівництві партії «Слуга Народу» про ймовірну відставку Вітренко. Остаточне рішення щодо наступника ще не прийнято, додав він.
  • Чутки ходять вже пару тижнів, проте рішення ще немає, каже народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк. «Причина відставки – загальна втома сторін один від одного», – каже він.  
  • Forbes звернувся за коментарем до «Нафтогазу» та Юрія Вітренко, але держкомпанія відмовилась від коментарів.
  • Троє співрозмовників Forbes в «Нафтогазі» кажуть, що в компанії нічого не відбувається, щоб вказувало на зміну керівництва. «Вітренко працює у звичному режимі», – каже один з них.
  • 30 серпня Forbes писав, що кадрові зміни у держкомпанії, ймовірно, відбудуться на початку жовтня. Замість Вітренко «Нафтогаз» можуть очолити заступник голови ОП Ростислав Шурма або очільник Мінрегіону Олексій Чернишов. «Шурма сам відмовився від посади, Чернишов поки залишається одним з претендентів», – каже співрозмовник в Офісі президента.
  • «Здивуюсь, якщо Вітренко відпустять. Все вказувало на те, що його хочуть зробити цапом-відбувайлом і повісити весь негатив за складний опалювальний сезон», – каже радник одного з міністрів на умовах анонімності.

Контекст

Юрій Вітренко у квітні 2021 року очолив «Нафтогаз» замість Андрія Коболєва. Посаду йому запропонували президент Володимир Зеленський та премʼєр Денис Шмигаль, розповідав Вітренко в інтерв’ю «Інтерфакс Україна».

З часом відносини Вітренко з Зеленським та Шмигалем погіршились, каже на умовах анонімності один з топменеджерів великої держкомпанії. «Вітренко прямолінійний та навчився казати «ні», – каже він.

Вітренко, наприклад, звинуватив уряд в провалі реструктуризації компанією єврооблігацій. 21 липня Кабінет міністрів визнав незадовільною роботу правління «Нафтогазу», через те що компанія не змогла домовитися з кредиторами. Також він публічно критикував завдання Кабміну накопичити до опалювального сезону 19 млрд кубометрів газу. Щоб виконати це завдання «Нафтогаз» мав імпортувати майже 6 млрд кубометрів газу за $8 млрд, яких у держкомпанії немає. Він наголошував, що для проходження зими вистачить 15 млрд кубометрів.

 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні