Категорія
Новини
Дата

Google знову дозволить рекламу криптобіржам і гаманцям. Заборона діяла з 2018 року

Компанія Google з серпня дозволить криптобіржам і компаніям, що пропонують гаманці для криптовалют, розміщувати рекламу, пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Google дозволить показувати рекламу в пошуку, на YouTube і на інших ресурсах, якщо компанії пройдуть процедуру сертифікації.
  • Аби сертифікуватися, рекламодавці мають бути належним чином зареєстровані в Агентстві з боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN). Крім того, рекламодавці повинні дотримуватися всіх юридичних вимог, у тому числі законів штату, місцевих та федеральних законів, а також «забезпечувати відповідність своїх оголошень і цільових сторінок усім правилам Google», пише Bitcoin.com.
  • Рекламодавці, криптовалютні біржі та криптогаманці з тарґетуванням на США зможуть рекламувати ці продукти й послуги з 3 серпня 2021 року.
  • Водночас заборона на рекламу все ще існує для первинних пропозицій монет і послуг (ICO), децетралізованого фінансування (DeFi), торгових протоколів, порад щодо інвестицій у криптовалюти.

Контекст

У березні 2018 року Google, Facebook і Twitter заборонили рекламу, повʼязану з криптовалютами. Після цього жоден рекламодавець, у тому числі легальні компанії, не міг рекламувати біткоїни та інші криптовалюти, пропозиції придбати токени в рамках ICO або бінарні опціони. Facebook назвав їх фінансовими продуктами й послугами, які використовуються для введення користувачів в оману, або шахрайством.

Пізніше Facebook і Google частково скасували заборону, дозволивши рекламу криптовалют і супутнього контенту від попередньо затверджених рекламодавців у США та Японії.

Поштовхом для розвитку криптовалют став прихід компаній і великих інвесторів. Так, Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і дозволила їх приймати як форму оплати за автомобілі. Компанія Square придбала біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Також із криптовалютами почне працювати найстаріший у США Bank of New York Mellon. З кінця цього року фінустанова зберігатиме, переводитиме й випускатиме криптовалюти від імені своїх клієнтів, які займаються управлінням активами.

У 2021 році компанія MasterCard планує вперше дозволити операції з криптовалютами. Минулого року Visa в співробітництві з криптовалютним стартапом BlockFi оголосили про випуск кредитної картки, яка пропонуватиме виплату кешбеку в біткоїнах у США, пише Bloomberg. У жовтні інша платіжна система PayPal оголосила про вихід на ринок криптовалют. Тепер її клієнти можуть купувати й продавати біткоїни та інші віртуальні валюти, використовуючи облікові записи PayPal.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні