Захисні споруди на обʼєктах НЕК «Укренерго» готові на понад 85%. На обʼєктах, де роботи проводить Агентство з відновлення, готовність нижча, але роботи тривають. Про це 6 вересня у Верховній Раді сказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль, пише Укрінформ. Раніше нібито через неготовність захисних споруд звільнили голову «Укренерго» Володимира Кудрицького.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Загалом уряд виділив на облаштування пасивного захисту енергетичних обʼєктів 10 млрд грн, ще понад 5 млрд грн виділила компанія «Укренерго».
- За умов відсутності нових атак на енергетичну інфраструктуру є шанс пройти зиму без відключень світла, вважає голова уряду.
- Водночас Шмигаль зазначив, що «терористична і геноцидна політика» РФ буде продовжуватися. «Ми вже знаємо, що готуються наступні масовані ракетні й дронові удари по нашій енергосистемі», – наголосив премʼєр.
Контекст
У серпні Держвідновлення повідомило, що «Укренерго» фіналізує будівництво першої черги антидронового захисту високовольтного обладнання на 41 об’єкті, а системи захисту ще 22 підстанцій облаштовує Держвідновлення.
У НЕК запевнили, що захисні споруди вже збудовані на переважній більшості підстанцій. Згідно з розрахунками, пошкодження внаслідок російських дронових ударів по об’єктах системи передачі електроенергії без захисних споруд були б у 5–6 разів більшими.
30 серпня під час засідання Ставки верховного головнокомандувача президент Володимир Зеленський вирішив, що голова «Укренерго» Володимир Кудрицький має написати заяву про звільнення за власним бажанням. Причина рішення Ставки – незавершені захисні конструкції навколо підстанцій «Укренерго», що після російського масованого обстрілу 26 серпня призвело до перебоїв із постачанням електрики.
Сам Кудрицький заявив, що його звільнення не повʼязане із захистом підстанцій.
У чому реальні причини звільнення Кудрицького, кому це вигідно та якими можуть бути наслідки, читайте у статті Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.