Категорія
Новини
Дата

Grammarly купує американську Superhuman, що створює email-додаток на основі ШІ

1 хв читання

Grammarly, компанія з українським корінням і офісом у Києві, планує придбати Superhuman, розробника поштового клієнта на базі штучного інтелекту. Про це йдеться у пресрелізі компанії. 

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Деталі 

  • Це придбання є частиною стратегії Grammarly щодо перетворення на мультипродуктову платформу ШІ-агентів для підвищення продуктивності.
  • Superhuman відомий своїм поштовим клієнтом, який заощаджує час завдяки інтелектуальним функціям для швидкої обробки електронної пошти. Grammarly зазначає, що пошта – ідеальне середовище для впровадження ШІ-агентів, адже професіонали витрачають на неї понад три години щодня.
  • «Ми створюємо майбутнє, де ШІ працює поряд із людьми», – заявив CEO Grammarly Шишир Меротра. «Завдяки Superhuman ми надамо мільйонам користувачів нове середовище для взаємодії з ШІ-агентами».
  • Наразі ШІ-асистент Grammarly щотижня редагує понад 50 млн листів у більш ніж 20 поштових сервісах, включаючи Gmail, Outlook, Apple Mail і Superhuman. У Superhuman 94% користувачів застосовують ШІ-функції, що підвищують швидкість обробки листів на 72%.
  • CEO Superhuman Рахул Вохра наголосив, що співпраця з Grammarly відкриє нові можливості для інтеграції ШІ-агентів у поштові інструменти, дозволяючи користувачам зосередитися на стратегічних і творчих завданнях.
  • Придбання посилить екосистему Grammarly, до якої входить Coda – платформа для управління ШІ-агентами, що аналізують, створюють і обмінюються даними. У майбутньому Grammarly планує створити платформу для одночасної роботи з кількома ШІ-агентами, наприклад, для редагування листів, перевірки даних, додавання контексту чи маркетингових рекомендацій.
  • Grammarly прогнозує, що цей підхід дозволить потроїти продуктивність фахівців протягом наступних п’яти років.

Контекст 

У 2009 році троє українців – Максим Литвин, Олексій Шевченко та програміст Дмитро Лідер – заснували сервіс перевірки правопису Grammarly. У листопаді 2021 року компанія залучила $200 млн інвестицій при оцінці $13 млрд, що зробило Литвина та Шевченка доларовими мільярдерами. Частка Лідера становить лише 1%, через що він не входить до списків найбагатших людей. Grammarly вважає оцінки часток неточними, але не розкриває їх розподіл.

У 2021 році статки Шевченка та Литвина оцінювалися щонайменше в $4 млрд для кожного, але до грудня 2022 року оцінка впала до $2,2 млрд. На 29 травня 2025 року Forbes Real-Time оцінює їхні статки в $1,9 млрд для кожного.

У лютому 2024 року Grammarly скоротила 230 працівників, що становить п’яту частину штату. Forbes отримав список із 90 звільнених спеціалістів, які добровільно додалися для пошуку нової роботи. З них 42% – розробники, 20% – фахівці з розвитку бізнесу та продажів, 16,6% – працівники служби підтримки.

У вересні 2024 року Grammarly призначила нових директорів: технічного – Марка Шаафа з Instacart і фінансового – Навама Веліхінду з HashiCorp. Обидві компанії успішно провели IPO за останні три роки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Третій випуск 2025 року вже у передпродажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні