Категорія
Новини
Дата

Horizon Capital очікує, що курс долара не перевищить 39 грн/$ у 2023-му та 42 грн/$ у 2024-му

Інвестиційна компанія Horizon Capital прогнозує незначне зростання курсу долара до кінця 2023 року до 39 грн/$ та до 42 грн/$ – у 2024-му. Про це під час Форуму підприємців Forbes розповів старший партнер Horizon Capital Василь Тофан.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти:

  • «Курс гривні в Україні дуже стійкий, наші очікування, що до кінця року комерційний курс не перевищить 39 грн/$. Наступного року ми очікуємо курс на рівні близько 42 грн/$», – сказав Тофан.
  • Наразі роздрібний курс долара знаходиться на рівні 37,3 грн/$, євро – 41 грн/€.
  • Тофан відзначив, що золотовалютні резерви НБУ є навіть більшими, ніж до повномасштабного вторгнення.
  • За підсумками травня 2023-го вони складали $37,3 млрд. Станом на кінець лютого 2022-го – $27,6 млрд.

Контекст

На початку червня долар у київських обмінниках досяг рівня по 37,12 грн/$, найменшого значення з липня 2022-го, тобто з моменту, коли Національний банк перефіксував офіційний курс з 29,25 до 36,56 грн/$.

Міжнародні резерви України на 1 червня досягли позначки у понад $37,3 млрд. У травні резерви зросли на 4% та оновили 11-річний максимум. «У червні очікуємо ще більше», – заявив під час виступу на Форумі підприємців Forbes заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні