Національний банк бачить позитивні тенденції у економіці та не виключає перегляд прогнозу зростання ВВП у 2023-му, який наразі складає 2%. Про це під час Форуму підприємців Forbes розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Серед позитивних факторів, які відзначив Ніколайчук, міжнародні резерви, що перевищили $37 млрд на кінець травня. «У червні очікуємо ще більше», – додав він.
- Інший момент – позитивна ситуація на валютному ринку: готівковий курс гривні майже зрівнявся з курсом на міжбанку.
- Інфляція знизилась до 15,3%, НБУ має стійкий дезінфляційний тренд.
- Макрофінансова стабільність сприяє продовженню відновлення економічної активності, сказав Ніколайчук. «Очікування відновлення економіки у другому півріччі також базуються на продовженні досить значних видатків бюджету, які підкріплені міжнародною допомогою», – пояснив він.
- «Ми очікуємо, що макрофінансова стабільність зберігатиметься, а також розраховуємо на додатковий внесок від банківської системи і від певного зниження процентних ставок», – зазначив Ніколайчук.
- Він також додав, що Набцанк очікує, що цикл зниження облікової ставки НБУ розпочнеться раніше, ніж ми передбачалось. На останньому монетарному брифінгу в НБУ заявили, що зниження облікової ставки можливе вже до четвертого кварталу 2023-го.
Контекст
Наприкінці квітня НБУ значно поліпшив макроекономічні очікування на 2023 рік. Зростання ВВП: +2% проти +0,3% на початку січня. До осінніх обстрілів та блекаутів було – 4%. Інфляція: 14,8% за підсумками 2023-го (18,7% в минулому прогнозі, 20,8% – прогноз до обстрілів та блекаутів). На 2024 рік НБУ прогнозує повернення інфляції до однознакових показників – 9,6%. За підсумками 2025-го – 6%.
Після червневого рішення Нацбанку зберегти облікову ставку на рівні 25%, пресслужба регулятора повідомила, що більшість членів комітету з монетарної політики Нацбанку вважають ймовірним зниження облікової ставки на 1–2 відсоткових пункти, починаючи з липня або з вересня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.