Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати Індексу цифрової трансформації регіонів та громад України за І квартал 2025 року. Вперше дані зібрано через платформу «Дія.Цифрова громада», що дало змогу оцінити прогрес цифровізації швидше та ефективніше, йдеться у пресрелізі. Найкращі результати – у Дніпропетровської, Львівської та Тернопільської областей.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Середній Індекс цифрової трансформації регіонів становить 30 зі 100 балів. Найвищі показники – у Дніпропетровської (43 бали), Львівської (43 бали) і Тернопільської (42 бали) областей.
- Регіони досягли успіхів у цифровізації публічних послуг, розвитку цифрової інфраструктури та цифрових навичок. Проте цифрова економіка і трансформація громад залишаються слабкими напрямами, зазначило Мінцифри.
- Середній Індекс цифрової трансформації громад – 16 балів. Лідери: Криворізька (62,97), Вінницька (62,75), Тернопільська (60,35), Львівська (55,61) та Харківська (54,57) громади. Найкращі результати – у цифровізації послуг і навичок, найслабші – в інфраструктурі та економіці.
- Досягнення громад: 85 громад мають індустріальні парки; 43% ІТ-підприємств очолюють жінки; оцифрування послуг для бізнесу – на рівні 10%; 80 000 лікарів, 240 000 вчителів і 88 000 працівників ОМС пройшли тест Цифрограм.
- Інфраструктурні успіхи: 12 000 населених пунктів підключено до волоконно-оптичних мереж, 23 000 – до 4G; 166 громад мають системи відеоспостереження; 3300 садочків запровадили електронну чергу; 1280 лікарень – онлайн-запис до лікаря.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Участь у вимірюванні взяли: 24 області, які заповнили Індекс цифрової трансформації регіонів; 939 громад подали свої дані до Індексу цифрової трансформації територіальних громад; загалом у системі зареєстровано понад 1200 користувачів.
Цифрова трансформація залишається пріоритетом для України, особливо в умовах відновлення та інтеграції до ЄС. Індекс цифрової трансформації дає змогу оцінити прогрес регіонів і громад, виявити слабкі місця та скоординувати зусилля, пояснили в Мінцифри.
Використання платформи «Дія.Цифрова громада» спрощує збір даних і підвищує прозорість процесу. Успіхи в цифровізації послуг та інфраструктури свідчать про поступовий прогрес, однак відставання в цифровій економіці вказує на потребу в додаткових інвестиціях і державних рішеннях.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.