В Україні розпочав роботу адміністратор містобудівного кадастру на державному рівні, спеціальне держпідприємство також буде адміністратором Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та Єдиного державного реєстру адрес, повідомляє пресслужба уряду. Завданням ДП «Адміністратор містобудівного кадастру на державному рівні» є забезпечення прозорості управління кадастром.
Уся взаємодія з містобудівною документацією тепер відбувається в єдиній електронній системі – Містобудівному кадастрі на державному рівні.
Ключові факти
- Управління кадастром передбачає впровадження сучасних цифрових технологій, які полегшать процеси проектування, забудови та управління нерухомістю по всій країні.
- Очікується, що робота Містобудівного кадастру сприятиме підвищенню прозорості у містобудуванні, розвитку цифрової економіки та покращенню умов для інвесторів.
- 5 жовтня Міністерство розвитку громад та територій проведе зустріч з обласними військовими адміністраціями (ОВА) для обговорення питання щодо подання інформації про замовників містобудівної документації.
- На 10 жовтня заплановано проведення першого навчання громад по роботі функціоналу замовника містобудівної документації.
Контекст
Цифровізація реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства цифрової трансформації за сприяння проекту «Підтримка цифрової трансформації» що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проекту – Фонд Східна Європа.
У серпні уряд ухвалив постанову про запуск електронного Містобудівного кадастру на державному рівні. Він дасть змогу муніципалітетам, органам архітектури та архітекторам працювати в єдиній цифровій системі. Раніше кадастри існували тільки в деяких органах місцевого самоврядування. Більшість містобудівної документації була в паперовому вигляді. Документи губили, підробляли чи гальмували їх розгляд заради хабарів.
Цей кадастр буде корисний для будівельників, держави та громадян оскільки: пришвидшує отримання інформації для видання дозвільних документів, проєктування та будівництва, відкриває геодані на електронній карті; прискорює процедури будівництва й зменшує конфлікти в галузі завдяки можливості швидко перевірити право будувати обʼєкт у певній місцевості; унеможливлює втрати або підробки містобудівної інформації; відкриває громадянам доступ до містобудівної документації, процедури її розробки, погодження та обговорення.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.