Категорія
Новини
Дата

Індія вирішила приєднатися до антиросійських санкцій щодо обмеження цін на нафту – Bloomberg

Влада Індії вирішила не порушувати антиросійські санкції, зокрема щодо обмеження цін на російську нафту на рівні $60, пише Bloomberg з посиланням на джерела. За їхніми даними, уряд Індії попросив банки та трейдерів дотримуватися обмежень.

🎂 День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Представники Індії докладно обговорили санкції з колегами зі США та інших країн G7 у кулуарах міністерського засідання G20, яке відбулося у Делі на початку березня, зазначив співрозмовник агентства. За його словами, сторони залишились задоволеними результатами переговорів.
  • Останні місяці Індія та Китай скористалися низькими цінами на сиру російську нафту. Трохи більше року тому Індія майже не купувала нафту у РФ, а на сьогодні ринок Південної Азії став ключовим для Москви, зазначає видання.

Контекст

З 5 грудня набула чинності так звана стеля цін на нафту на рівні $60 за барель, з 5 лютого – на нафтопродукти з Росії на рівні $100 та $45 за барель.

За даними джерел в Держдепі США, Індія купує в Росії нафту за ціною, нижчою від «стелі». Закупівля нафти у Росії є постійною темою переговорів між США та Індією, тому що Вашингтон хоче позбавити РФ доходів, необхідних Москві для ведення війни проти України.

Дані Міжнародного енергетичного агентства свідчать, що в 2022 році Індія витіснила Європу як головний покупець російської нафти, що поставляється морем. Порівняно з періодом до 24 лютого, Індія збільшила імпорт російської нафти в 16 разів. Майже третина нафтового імпорту Індії посідає сировина з РФ.

Останні два десятиліття приблизно 60% експортних надходжень Росії припадає на виторг від продажу нафтогазових ресурсів. У загальній структурі федерального бюджету доходи від продажу нафти й газу в середньому складають понад 40%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні