Інфляція в Україні у листопаді сповільнилася до 0,7% – Держстат /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Інфляція в Україні у листопаді сповільнилася до 0,7% – Держстат

Shutterstock

Інфляція в Україні у листопаді 2022 року сповільнилася до 0,7% з 2,5% у жовтні, з початку року індекс споживчих цін зріс на 25,7%, йдеться у повідомленні Держстату. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Базова інфляція в листопаді порівняно із жовтнем становила 1,3%, з початку року – 21,6%.
  • На споживчому ринку в листопаді ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,6%. Найбільше (на 10,6%) подорожчали яйця. На 3,3–2% зросли ціни на сало, молоко та молочні продукти, масло, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби. 
  • Водночас на 6,9–1,1% подешевшали фрукти, продукти переробки зернових, свинина, овочі, цукор.
  • Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1%: на тютюнові вироби – на 1,1%, алкогольні напої – на 0,8%.
  • Одяг і взуття подешевшали на 1,6%, зокрема, взуття – на 2%, одяг – на 1,2%.
  • Ціни на транспорт зросли на 1%, в основному, через подорожчання палива та мастил на 1,3% і транспортних засобів на 1,1%.
  • У сфері зв’язку ціни зросли на 1,3%, що пов’язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв’язок на 21,9%, зазначили в Держстаті.

Контекст

Через війну інфляція в Україні зросла до максимуму за останні шість років. Ціновий тиск сягне піку у четвертому кварталі, прогнозують аналітики іспанської Focus Economics.

Загалом інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник НБУ у 5% принаймні до 2027-го, вважають економісти. Причини – пошкодження інфраструктури, падіння попиту і пропозиції та тиск на нацвалюту.

Консенсус-прогноз з інфляції від Focus Economics – 29,2% на кінець 2022-го, 21% – 2023-го та 10% – 2024-го. «Продовження війни та додаткова значна шкода інфраструктурі й виробничим потужностям можуть затримати зниження показника інфляції», – зазначається у звіті.

НБУ прогнозує, що інфляція сягне 30% на кінець 2022 року, а згодом сповільниться: до 21% наступного року та 10% – у 2024-му. Прогноз Міністерства економіки на 2022-й збігається з Нацбанком, однак у 2023-му міністерство очікує зростання на такому самому рівні – 30%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні