Категорія
Новини
Дата

Інгулецький ГЗК не може відновити роботу через нерентабельність

1 хв читання

Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат (ІнГЗК), що входить до групи «Метінвест», продовжує перебувати в простої. Причина – неможливість забезпечити конкурентоспроможну собівартість продукції на експортних ринках, повідомила пресслужба компанії на запит «Інтерфакс-Україна».

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Деталі

  • Серед ключових чинників – висока вартість електроенергії та її доставки, зростання залізничних тарифів (у доларовому еквіваленті – на 50% порівняно з 2019–2021 роками), завищені портові збори (вдвічі вищі, ніж у європейських портах) та акциз у ціні дизеля, який майже на чверть формує його вартість. Водночас цей акциз сплачують навіть кар’єрні самоскиди, які не використовують автошляхи.
  • У «Метінвесті» зазначили, що поки комбінат працював, він генерував значні надходження до бюджету: лише за перше півріччя 2024 року сплатив понад 1,1 млрд грн податків і забезпечував валютний виторг у сотнях мільйонів доларів, створював робочі місця. 
  • Для відновлення роботи ІнГЗК необхідна зважена тарифна та фіскальна політика з боку держави, кажуть у компанії. «Кожне підприємство має кілька меж: після першої воно зупиняє модернізацію, після другої – припиняє діяльність. І тоді втрачають усі: місцеві громади, державні монополії та сама держава», – заявили у «Метінвесті».

Контекст

ІнГЗК спеціалізується на видобутку та переробці залізистих кварцитів і здатний виробляти до 14 млн т залізорудного концентрату на рік. 

Підприємство зупинило діяльність улітку 2024 року. У 2023-му комбінат скоротив чистий збиток уп’ятеро – до 167,2 млн грн із 851,3 млн грн роком раніше.

Зараз українські підприємства «Метінвесту», окрім тих, які розташовані у Маріуполі та Авдіївці, продовжують працювати з різним рівнем завантаження, враховуючи фактори безпеки, наявність персоналу, забезпечення електропостачання, а також логістичні та економічні чинники, заявляють у компанії.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні