Категорія
Новини
Дата

IT-компанія EPAM продала російську «дочку» групі олігарха Потаніна

Міжнародна сервісна IT-компанія EPAM продала російську юрособу ТОВ «ЕПАМ Системз» російській групі «Рексофт». Про це пише «Інтерфакс» із посиланням на дані реєстрів і коментар «Рексофт». Угода відбулася 2 серпня.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Рексофт» повідомила, що група придбала 100% компанії RNT Group, яка є правовласником ТОВ «ЕПАМ Системз» – «дочки» EPAM Systems Inc. в РФ.
  • У «Рексофті» повідомили, що за умовами угод з EPAM Systems компанія не може використовувати бренд EPAM у Росії. Компанія поки що продовжить роботу під брендом RNT Group.
  • Умови угоди не містять опціон на зворотний викуп. Планується, що основні кроки щодо обʼєднання займуть близько року, а загальний штат співробітників перевищить 1500 осіб. Сума угоди не розголошується.
  • У повідомленні EPAM Systems йдеться, що продаж російського бізнесу було завершено 26 липня. EPAM планує в третьому кварталі відобразити збиток від продажу в розмірі близько $18,4 млн.

Контекст

«Рексофт» (Reksoft) у РФ називають одним із провідних розробників цифрових рішень для таких сфер, як банки та фінанси, держсектор, рітейл, транспорт, логістика, IT, телеком, медіа, готельний бізнес. За даними на серпень 2022 року, 20% ТОВ належить структурі «Інтерросу» Володимира Потаніна.

«Інтеррос» придбав частку «Рексофт» у квітні минулого року. У травні 2022-го Потанін заявив, що угода є стратегічною важливістю на тлі згортання сервісу в Росії західними технологічними компаніями, такими як Accenture, EPAM і SAP, які звільнили нішу на дуже затребуваному ринку.

EPAM Systems – головний IT-роботодавець України. До війни у компанії тут було понад 12 000 спеціалістів. Аутсорсер займав 68-му позицію у рейтингу 100 найбільших приватних компаній України та у 2020 році мав виторг у розмірі близько 10,4 млрд грн. Компанія, заснована білорусом Аркадієм Добкіним, торгується на нью-йоркській біржі NASDAQ та суттєво постраждала після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Внаслідок вторгнення акції EPAM здешевшали майже на 70%. Наразі капіталізація компанії становить близько $14 млрд.

На початку квітня 2022-го був опублікований лист засновника EPAM Аркадія Добкіна співробітникам. У ньому повідомлялося, що компанія повністю йде з Росії та спрямує додаткові сили на підтримку України. Штат російського відділення EPAM у 2021 році налічував 6190 осіб.

Чистий прибуток EPAM за підсумками другого кварталу 2023-го зріс у 6,5 раза – до $120 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року, свідчать результати фінансової звітності EPAM. Виручка компанії скоротилася на 2,1% – до $1,17 млрд. Без урахування впливу виходу з ринку РФ падіння досягло 1,7%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні