Білл Ґейтс прогнозує заміну пошуковиків і торгових платформ штучним інтелектом /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Білл Ґейтс прогнозує заміну пошуковиків і торгових платформ штучним інтелектом

Getty Images

Співзасновник Microsoft Corp. Білл Ґейтс заявив, що перемога в технологічних перегонах полягає у розробці кращого персонального помічника на основі штучного інтелекту, готового замінити пошукові системи, інструменти для підвищення продуктивності та інтернет-магазини, пише Reuters.

Ключові факти

  • Виступаючи на AI Forward 2023 у Сан-Франциско, Ґейтс сказав, що його розчарує, якщо Microsoft не братиме участі в гонці ШІ. Він додав, що майбутнім переможцем у галузі ШІ може стати як стартап, так і технологічний гігант. «‎Я був би розчарованим, якби лідером стала не Microsoft. Однак я дуже вражений кількома стартапами, включно з Inflection.AI», – сказав він.
  • Ґейтс заявив, що майбутній особистий помічник на основі ШІ буде настільки досконалим, що перша компанія, яка його розробить, випереджатиме конкурентів, і технологія змінить поведінку користувачів.
  • «Хто б не виграв у гонці помічників, це велика річ, тому що ви ніколи більше не зайдете на сайт пошуку, ви ніколи не зайдете на сайт підвищення продуктивності, ви ніколи не зайдете на Amazon знову», – цитує Ґейтса CNBC.
  • За словами Ґейтса, знадобиться деякий час, перш ніж потужний цифровий помічник буде готовий до масового використання.
  • До того часу компанії продовжуватимуть впроваджувати так звані генеративні технології штучного інтелекту, подібні до популярного ChatGPT від OpenAI, у свої власні продукти.

Контекст

ChatGPT привернув увагу громадськості своєю здатністю швидко писати відповіді на широке коло запитів, зокрема, зацікавив законодавців США, оскільки став найшвидшим споживацьким додатком в історії з більш як 100 млн активних користувачів на місяць.

Наприкінці листопада 2022 року OpenAI, американська лабораторія ШІ, представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду. У середині березня компанія Open AI презентувала четверту версію мовної моделі ChatGPT.

Корпорація Microsoft розробляє власний чип штучного інтелекту під кодовою назвою Athena, який підтримуватиме технологію, що лежить в основі чат-ботів зі штучним інтелектом, таких як ChatGPT, пише The Information.

У травні Microsoft вирішила цього року заморозити оплату праці всіх співробітників, зайнятих повний робочий день, щоб впоратися з макроекономічними проблемами, пише Bloomberg. Головний виконавчий директор Сатья Наделла пояснив у внутрішній службовій записці, що цей крок необхідний для отримання достатньої прибутковості для інвестування в перехід основної платформи у бік штучного інтелекту

Нещодавно Microsoft продемонструвала низку нових функцій у Bing, пише TechСrunch. Новий Bing – з функцією Bing Chat – тепер доступний без списку очікування, його можна випробувати, увійшовши до системи з обліковим записом Microsoft. Microsoft заявляє, що з моменту запуску Bing Chat (свого ШІ-чат-бота на основі моделей OpenAI GPT-4 і DALL-E 2) відвідувачі Bing брали участь у більш ніж 0,5 млрд чатів і створили понад 200 млн зображень. На день кількість активних користувачів Bing перевищила 100 млн.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні