Категорія
Новини
Дата

Керівник ВВС пішов у відставку через позику для експремʼєра Джонсона

Голова ради керівників корпорації ВВС Річард Шарп пішов у відставку після того, як незалежне розслідування показало, що він не згадав про потенційний конфлікт інтересів під час свого призначення, пише ВВС

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У січні ЗМІ зʼясували, що Шарп допоміг Борису Джонсону, який тоді обіймав посаду премʼєр-міністра Великої Британії, забезпечити гарантії для позики у 800 000 фунтів стерлінгів. А за кілька тижнів після цього премʼєр Джонсон рекомендував Шарпа на посаду в британській корпорації.
  • Автор доповіді про підсумки розслідування, адвокат Адам Хеппінстал, підтвердив, що в процесі призначення на посаду в ВВС Шарп справді не розкрив належним чином інформацію про свої звʼязки з колишнім премʼєр-міністром.
  • Розслідування було організовано комісаром із громадських призначень для розслідування заяв, які вперше зʼявилися в Sunday Times.
  • У звіті йдеться, що «існує ризик того, що Шарпа було рекомендовано до призначення», бо він прагнув допомогти премʼєр-міністру у приватному фінансовому питанні «і/або що він вплинув на колишнього премʼєр-міністра, аби він рекомендував його».
  • Сам Шарп назвав порушення правил публічних призначень «ненавмисним та незначним», проте вирішив залишити свою посаду, щоб не викликати сумніву в незалежності ВВС.
  • Шарп залишиться на своїй посаді доти, доки у червні не буде призначено його наступника.

Контекст

Шарпа було призначено головою ради керівників ВВС у лютому 2021 року.

У січні Річард Шарп пояснював, що в ситуації, що склалася, на його думку, не було конфлікту інтересів, а забезпечуючи гарантії для позики Джонсону, він «просто допоміг одним людям знайти інших», тоді ще не обіймаючи посади в корпорації, пише «ВВС Україна».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні