Хакери атакували комунікаційну платформу, яку використовували австралійські військовослужбовці та співробітники міністерства оборони, за допомогою програми-вимагача, пише Reuters. Країна бореться з нещодавнім сплеском кібератак.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За словами помічника міністра оборони Метта Тістлтуейта, служба ForceNet, один із зовнішніх провайдерів, з яким міністерство оборони укладає контракт на управління одним зі своїх вебсайтів, зазнала атаки.
- «Я хочу підкреслити, що це не атака або злом захисних (технологічних) систем та обʼєктів, – прокоментував Тістлтуейт ABC Radio. – Наразі немає жодних доказів того, що набір даних був зламаний, це дані, які ця компанія зберігає від імені військових».
- Але деяка особиста інформація, така як дати народження та відомості про призов військовослужбовців, могла бути вкрадена, повідомила Австралійська радіомовна корпорація з посиланням на джерело.
- Тістлтуейт сказав, що уряд дуже серйозно поставиться до інциденту, і весь персонал повідомили про необхідність зміни своїх паролів.
- Представник міністерства оборони повідомив агентству, що відомство вивчає вміст порушеного набору даних і те, яку особисту інформацію він містить.
- Програмне забезпечення для вимагання працює шляхом шифрування даних жертв, і хакери зазвичай пропонують їм ключ в обмін на платежі в криптовалюті, які можуть сягати сотень тисяч або навіть мільйонів доларів.
Контекст
Деякі з найбільших компаній Австралії, у тому числі телекомунікаційна компанія № 2 Optus, що належить Singapore Tele Communications Ltd, і найбільша в країні медична страхова компанія Medibank Private Ltd, нещодавно теж зазнали кібератак і крадіжки даних, що, ймовірно, викрило відомості про мільйони клієнтів
Експерти з технологій заявили, що країна стала мішенню для атак хакерів і органи кібербезпеки не можуть їх зупинити.
Нещодавно глобальна агенція Інтерпол повідомила, що готується до ризику того, що імерсивні онлайн-середовища – «метасвіт» – можуть створити нові види кіберзлочинів і дати змогу злочинам відбуватися в більшому масштабі.
За минулий рік Держспецзв’язку України зафіксувала 147 хакерських атак, більшість – із Росії. У січні уразили близько 70 урядових сайтів, а на їхніх сторінках залишили послання: «Бійтеся і чекайте гіршого». Більшість сайтів швидко відновили роботу, а доказів про витік даних поки що немає, як і результатів розслідування.
Найсерйознішою була атака на «Вінницяобленерго», коли угруповання Sandworm, що складається з офіцерів ГРУ, намагалося відключити світло в майже 2 млн мешканців області. Хоча в мережі хакери проникли, вимкнути електроенергію для жителів так і не вдалось. Українські захисники успішно відбиваються.
Українські розробники й спеціалісти з кібербезпеки відкрили новий вимір для війни – кіберпростір. Сотні тисяч любителів і професіоналів долучилися до атак на російські сайти та інфраструктуру. Україна перебуває на третьому етапі кібервійни з Росією, ворог атакує комунальні служби та компанії, які надають послуги цивільному населенню. Про це в інтервʼю Wired повідомив голова Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України Юрій Щиголь.
Кібервійна продовжується і ведеться в основному проти цивільної інфраструктури: комунальних служб та компаній, які надають послуги цивільному населенню, оскільки на другому етапі їм не вдалося зруйнувати лінії звʼязку та здатність тримати людей у курсі того, що відбувається.
ГУР повідомило, що Росія планує масовані кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури українських підприємств й установ критичної інфраструктури союзників України. Зараз Україна документує російські хакерські атаки в межах плану судового переслідування Москви в міжнародному суді, заявив заступник голови Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України Віктор Жора
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.