Категорія
Новини
Дата

В Інтерполі попереджають про збільшення кіберзлочинності через метавсесвіт – Reuters

2 хв читання

Глобальна агенція Інтерпол готується до ризику того, що імерсивні онлайн-середовища – «метасвіт» – можуть створити нові види кіберзлочинів і дати змогу вже наявним злочинам відбуватися в більшому масштабі, пише Reuters.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Країни-члени Інтерполу висловили занепокоєння щодо того, як підготуватися до можливого «метавсесвіту злочинності», повідомив агентству виконавчий директор Інтерполу з технологій та інновацій Мадан Оберой. «Деякі зі злочинів можуть бути новими для цього середовища, деякі з наявних злочинів будуть дозволені середовищем і виведені на новий рівень», – сказав він.
  • За словами Обероя, фішинг та шахрайство можуть діяти по-різному, коли йдеться про доповнену реальність та віртуальну реальність. Він додав, що питання безпеки дітей також викликає занепокоєння.
  • Оберой вважає, що віртуальна реальність також може сприяти вчиненню злочинів у фізичному світі. «Якщо терористична група хоче атакувати фізичний простір, вони можуть використовувати цей простір для планування, моделювання та запуску своїх навчань перед атакою», – сказав він.
  • Раніше цього місяця правоохоронний орган Європейського Союзу Європол заявив у звіті, що терористичні групи можуть у майбутньому використати віртуальні світи для пропаганди, вербування та навчання. Користувачі також можуть створювати віртуальні світи з «екстремістськими правилами», йдеться у звіті.
  • Якщо середовища метавсесвіту записують взаємодії користувачів у блокчейні, «це може дати змогу відстежувати все, що хтось робить, ґрунтуючись на одній взаємодії з ним, надаючи цінну інформацію для сталкерів чи здирників», – кажуть у Європолі.

Контекст

У 2021 році метавсесвіт став технічним модним словом, і компанії та інвестори зробили ставку на те, що популярність серед віртуального світу зростатиме і стане новим етапом у розвитку інтернету. Facebook оголосив, що змінює свою назву на Meta у жовтні 2021 року, щоб відзначити перехід до цієї ідеї.

Після того як Цукерберг представив Meta і змінив назву компанії, справи погіршилися. Останні фінансові звіти були жахливими. Все почалося в лютому, коли компанія не зафіксувала зростання щомісячної кількості користувачів Facebook. Це спровокувало історичний обвал акцій Meta й обвалило статки Цукерберга на $31 млрд, що стало одним із найбільших одноденних падінь багатства в історії. Серед інших причин негараздів компанії – ставка на Reels в Instagram, зазначає Bloomberg. Конкуренція з TikTok не виправдала очікувань Цукерберга.

Вчора стало відомо, що інвестори втратили понад $65 млрд з ринкової капіталізації Meta після того, як власник Facebook повідомив про зниження доходів ще на чверть і не зміг переконати інвесторів у тому, що великі ставки на метавсесвіт і штучний інтелект окуповуються.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні