Харківське АТ «Укренергомашини» (раніше – АТ «Турбоатом» і АТ «Електроважмаш») створить філії у Львівській, Закарпатській та Чернівецькій областях для розміщення виробничих потужностей. Рішення ухвалено наглядовою радою компанії 18 квітня.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Функції філій та їхнє місцезнаходження буде вказано у відповідних положеннях, які затвердить наглядова рада.
- Після початку великої війни компанія вже виносила це питання на обговорення. Зокрема, компанія планувала створити відокремлений підрозділ – філію у Львові чи Ужгороді, але збори акціонерів у 2022 і 2023 роках рішення так і не ухвалили.
Контекст
АТ «Укренергомашини» – єдиний в Україні виробник турбінного обладнання для гідро-, теплових та атомних електростанцій. Компанія також випускає електродвигуни для залізничного та міського транспорту (номенклатура «Електроважмашу»).
У жовтні 2021 року Кабмін вирішив передати до свого управління 75,224% акцій «Укренергомашин», що належать державі, після завершення процедури приєднання до нього «Електроважмашу».
До кінця 2021-го державі належало 75,2241% статутного капіталу АТ, повʼязаного з підприємцем Костянтином Григоришиним, інвестфонду «Сьомий» під управлінням КУА «Сварог Ессет Менеджмент» – 15,3416% акцій, громадянинові РФ Валерію Валандіну – 5,598% акцій (раніше цим пакетом володіла зареєстрована на Кіпрі Biscone Ltd., афілійована з російським холдингом «Силові машини» Олексія Мордашова).
За підсумками 2023 року виручка АТ «Укренергомашини» скоротилася у 2,7 раза – до 376,3 млн грн порівняно з попереднім роком (понад 1 млрд грн), свідчать дані YouControl. Гендиректор АТ «Укренергомашини» – Віктор Суботін, засновник збанкрутілого Мегабанку.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.