Китай планує випустити спеціальні суверенні облігації на суму близько 2 трлн юанів ($284,4 млрд) цього року в рамках нових фіскальних стимулів. Про це пише Reuters із посиланням на два обізнані джерела.
Друга економіка світу стикнулася з потужним дефляційним тиском і уповільненням зростання ВВП.
Деталі
- Мінфін Китаю планує випустити облігації на 1 трлн юанів для стимулювання споживання на тлі зростаючих побоювань з приводу уповільненого відновлення економіки після COVID-19, зазначають джерела.
- Частину коштів буде використано для збільшення субсидій на утилізацію та оновлення споживчих товарів, а також на модернізацію великого бізнес-обладнання, повідомили два джерела.
- Кошти також спрямують для щомісячної допомоги у розмірі близько 800 юанів, або $114, на кожну дитину всім домогосподарствам з двома і більше дітьми, за винятком першої дитини.
- Ще 1 трлн юанів, які мінфін хоче залучити через окремий спеціальний випуск облігацій, планують спрямувати на погашення боргів місцевих органів влади.
- Більша частина фіскальних стимулів Китаю, як і раніше, спрямовується на інвестиції, але віддача від них зменшується, а витрати призвели до того, що місцеві органи влади обтяжили себе боргами в розмірі $13 трлн, зазначило агентство.
- Витрати домогосподарств Китаю становлять менше 40% ВВП, що приблизно на 20 відсоткових пунктів нижче середньосвітового показника.
Контекст
Економічне зростання Китаю сповільнилося в останні місяці, оскільки тривалий спад у секторі нерухомості чинив тиск на споживчі настрої та призвів до скорочення витрат.
Маса невтішних даних у серпні викликала занепокоєння, що уряд Сі Цзіньпіна може не досягти своєї річної цілі зростання ВВП на 5% без додаткової державної підтримки.
У Китаї в серпні зростання промвиробництва і роздрібних продажів сповільнилося сильніше прогнозів. Промвиробництво зросло на мінімальні з березня 4,5% порівняно з тим самим місяцем минулого року, свідчать дані Державного статистичного управління. Роздрібні продажі зросли на 2,1% у річному вираженні – до 3,87 трлн юанів ($545,9 млрд) після підйому на 2,7% у липні.
24 вересня центральний банк Китаю оголосив безпрецедентні заходи стимулювання економіки, які мають забезпечити зростання ВВП у 5%. Регулятор знизив базову ставку та оголосив про підтримку ринків нерухомості та акцій для стимулювання попиту.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.