Фінансові регулятори Китаю проведуть 24 вересня спеціальний брифінг щодо економіки. Його анонс зʼявився в один час зі зниженням китайським центробанком вперше за рік однієї з короткострокових облікових ставок. Ці події підживили припущення, що Пекін готується активізувати зусилля для зростання другої економіки світу, пише Bloomberg.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Голова центробанку Пань Гуншен проведе у вівторок брифінг щодо фінансової підтримки економічного розвитку разом із двома іншими посадовцями.
- Через кілька хвилин після анонсу Народний банк Китаю влив у фінансову систему 74,5 млрд юанів ($10,6 млрд) у рамках 14-денних операцій зворотного РЕПО. При цьому відсоткову ставку було знижено з 1,95% до 1,85% річних.
- Ці кроки підкріплюють очікування щодо зниження Китаєм ключової ставки вслід за Федеральною резервною системою США. Центробанк Китаю також нещодавно повідомив, що готує додаткові стимули для економіки.
- Китайські акції виросли 23 вересня вранці після того, як центробанк КНР знизив ключову процентну ставку. Індекс CSI 300 додав 0,6%, а виробник чіпів зі штучним інтелектом Cambricon Technologies – 3,8%. Гонконгський індекс Hang Seng піднявся на 0,7%.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Маса невтішних даних у серпні викликала занепокоєння, що уряд Сі Цзіньпіна може не досягти своєї річної цілі зростання ВВП на 5% без додаткової державної підтримки.
У Китаї в серпні зростання промвиробництва і роздрібних продажів сповільнилося сильніше прогнозів. Промвиробництво зросло на мінімальні з березня 4,5% порівняно з тим самим місяцем минулого року, свідчать дані Державного статистичного управління. Роздрібні продажі зросли на 2,1% у річному вираженні – до 3,87 трлн юанів ($545,9 млрд) після підйому на 2,7% у липні.
Пань Гуншен використовував подібний брифінг у січні. Тоді регулятор оголосив про істотне скорочення банківських резервів для вливання приблизно $140 млрд у банківську систему. Таким чином Пекін намагався стимулювати сповільнення зростання ВВП і помʼякшити падіння фондових ринків на $6 трлн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.