Категорія
Новини
Дата

Китайська BYD постачатиме акумулятори для Tesla

Китайський виробник електромобілів BYD «дуже скоро» збирається почати постачання акумуляторів для Tesla. Акції компанії після цієї заяви зросли, пише CNBC.

Ключові факти

  • «Тепер ми також хороші друзі з Ілоном Маском, тому що дуже скоро готуємося постачати батареї для [Tesla]», – заявив віцепрезидент BYD Лянь Юбо під час інтерв’ю з ведучою китайських державних ЗМІ Кейт Куй.
  • Згідно з останнім річним звітом компанії, продаж акумуляторних та фотоелектричних батарей становив 7,29% від загального обсягу доходів BYD у 2021 році. Це на 50% менше, ніж частка, яку займає продаж авто та повʼязаної із ними продукції.
  • Котирування акцій BYD на Гонконзькій біржі підскочили на 2,79% 8 червня на тлі заяви Лянь Юбо. Акції інших китайських виробників електромобілів у Гонконзі також зросли: Nio зріс на 5,07%, а Xpeng – на 6,13%.

Контекст

Прибуток виробника електрокарів Tesla за перші три місяці 2022 року становив $3,3 млрд. Компанія побила рекорд попереднього кварталу, коли прибуток досяг $2,3 млрд. 

У 2022-му компанія має намір випустити 1,5 млн автомобілів попри нову хвилю коронавірусу в Китаї. Шанхайський завод Tesla, де виготовляються седани й кросовери, був закритий протягом місяця через жорсткі карантинні обмеження й має проблеми з постачанням комплектуючих. Раніше Tesla назвала шанхайський завод своїм основним експортним центром, що робить його критичним місцем для виробника.

2 червня менеджерам Tesla було надіслано електронний лист під назвою «Призупинити всім найм в усьому світі». Виробник електрокарів скорочує персонал майже на 10%.