Категорія
Новини
Дата

Коболєв про справу «газу Жеваго»: «Якщо хочете знайти істину – допитайте членів наглядової ради»

Ексглава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в інтервʼю Forbes сказав, що його не допитували у справі так званого «газу Жеваго». Він вважає, що слідство не бажає доводити справу до суду.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Ексглава «Нафтогазу» повʼязує обшуки у нього 1 лютого з бажанням перекласти відповідальність за провали у компанії після його звільнення на попереднє керівництво.
  • Коболєв заявив, що його та членів наглядової ради «Нафтогазу» не допитували у справі про передачу газу структурам Костянтина Жеваго.
  • Він також повідомив, що Жеваго у 2014-2015 роках приїжджав до нього та намагався домовитися. «Я сказав, що розглядати мирові угоди я не готовий, «Нафтогаз» не готовий. Він засмутився», – сказав ексглава Нафтогазу.
  • За стіл переговорів опонентів допоміг повернути голова СБУ Іван Баканов, сказав Коболєв.

Цитата

«Не впевнений, що є бажання доводити цю справу до суду. Ні мене, ні незалежних членів наглядової ради не допитували у справі. Це дивно. Якщо хочете знайти істину – допитайте членів наглядової ради».

Контекст

Суперечка щодо «газу Жеваго» ведеться з 1999 року. Тоді компанія «Укренергозбут», серед засновників якої був банк Жеваго «Фінанси та кредит», передало дочірній компанії «Нафтогазу» «Укртрансгаз» 418 млн куб. м палива.

Споживачам поставили лише малу частину – 305 млн кубометрів газу залишилося в газотранспортній системі. За цей обсяг велася боротьба в суді. Коболєва звинувачують у неправомірному мирному врегулюванні ситуації.

У 2005 чи 2006 році Жеваго зміг отримати документальне підтвердження від керівництва «Нафтогазу», що «Укртрансгаз» привласнив його газ. Суд зобовʼязав «Укртрансгаз» повернути газ «Укренергозбуту».

На початку 2020 року компанія «Фін-Інвест», якій «Укренергозбут» поступився правами на спірний газ, через суд змінила спосіб виконання судового рішення – замість газу з рахунків «Нафтогазу» вона почала списувати гроші.

З рахунків встигли списати більше 200 млн грн із загальної суми більше 2 млрд грн.

У 2020 році опоненти повернулися до розгляду спірного питання та сіли за стіл переговорів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні