Категорія
Новини
Дата

Конкурент Google. Компанія OpenAI 13 травня планує анонсувати пошуковик на базі ChatGPT

Компанія OpenAI, в яку інвестує Microsoft, 13 травня планує анонсувати пошукову систему на базі ChatGPT. Вона повноцінно конкуруватиме з «королем пошуку» Google, пише Reuters з посиланням на два джерела.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Оголошення може бути приурочено до початку щорічного заходу Google – конференції I/O, яка стартує у вівторок. 
  • Однак компанія ще може змінити дату, зазначає агентство. OpenAI відмовилася від коментарів.
  • Bloomberg і The Information повідомляли, що Microsoft і OpenAI працюють над сервісом, який потенційно зможе конкурувати з пошуковиком Google і ШІ-стартапом Perplexity. 
  • За даними джерел, пошуковик OpenAI є розширенням його флагманського продукту ChatGPT і дає змогу чат-боту отримувати безпосередньо інформацію з інтернету і включати цитати у відповіді на запити користувачів.

Контекст

Галузеві оглядачі називають ChatGPT альтернативою для збору онлайн-інформації, хоча у нього і виникають проблеми з наданням точних даних у режимі реального часу, зазначає Reuters. 

У вересні 2023 року OpenAI запустив інтеграцію з Microsoft Bing – сервіс, що дає змогу платним передплатникам шукати в ньому відповіді.

Поява пошуковика на основі ШІ – виглядає загрозою для Alphabet, яка отримує основну виручку від реклами.

На минулій конференції I/O рік тому Google анонсував функції генеративного штучного інтелекту для свого пошукового сервісу.

Alphabet і Microsoft вклали суттєві кошти в розвиток серверної інфраструктури, свідчать звіти за перший квартал 2024 року. Microsoft збільшила на 79% капітальні витрати на нові дата-центри для розгортання моделей ШІ – до $14 млрд. Капітальні витрати на розвиток інфраструктури в Alphabet за перший квартал сягнули $12 млрд, що на 91% більше, ніж за той самий період минулого року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні