Багаті на енергоресурси держави Близького Сходу отримають до $1,3 трлн доларів додаткових доходів від нафти протягом наступних чотирьох років, пише Financial Times із посиланням на МВФ.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Прогнози МВФ підкреслюють, як високі ціни на енергоносії, викликані війною Росії в Україні, підтримують країни Перської затоки, тоді як решта світу бореться з інфляцією, що стрімко зростає, і побоюваннями щодо рецесії.
- Директор МВФ з Близького Сходу та Північної Африки Джихад Азур заявив Financial Times, що, порівнюючи з очікуваннями до війни в Україні, експортери нафти й газу в регіоні, особливо країни Перської затоки, «побачать додаткові сукупні доходи від нафти в розмірі $1,3 трлн до 2026 року».
- За словами Азура, важливо, щоб держави Перської затоки використовували ці несподівані прибутки для «інвестицій у майбутнє».
Контекст
Перська затока є домівкою для деяких найбільших у світі експортерів нафти й газу, а також для кількох найбільших та найактивніших фондів. До них належать: Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, Катарське інвестиційне управління, автопарк Абу-Дабі, включно з Інвестиційним управлінням Абу-Дабі, Mubadala та ADQ, а також Кувейтське інвестиційне управління.
Фонд PIF вартістю $620 млрд, очолюваний спадковим принцом Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салманом, інвестував понад $7,5 млрд в акції США в другому кварталі, зокрема в Amazon, PayPal і BlackRock, прагнучи скористатися падінням цін на акції.
МВФ прогнозує, що економічне зростання в Раді співробітництва країн Перської затоки, до якої входять Саудівська Аравія, Обʼєднані Арабські Емірати, Кувейт, Бахрейн, Катар та Оман, прискориться з 2,7% у 2021 році до 6,4% цього року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.