Категорія
Новини
Дата

Країни Близького Сходу отримають додаткові $1,3 трлн доходів від нафти в наступні роки

Багаті на енергоресурси держави Близького Сходу отримають до $1,3 трлн доларів додаткових доходів від нафти протягом наступних чотирьох років, пише Financial Times із посиланням на МВФ.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Прогнози МВФ підкреслюють, як високі ціни на енергоносії, викликані війною Росії в Україні, підтримують країни Перської затоки, тоді як решта світу бореться з інфляцією, що стрімко зростає, і побоюваннями щодо рецесії.
  • Директор МВФ з Близького Сходу та Північної Африки Джихад Азур заявив Financial Times, що, порівнюючи з очікуваннями до війни в Україні, експортери нафти й газу в регіоні, особливо країни Перської затоки, «побачать додаткові сукупні доходи від нафти в розмірі $1,3 трлн до 2026 року».
  • За словами Азура, важливо, щоб держави Перської затоки використовували ці несподівані прибутки для «інвестицій у майбутнє».

Контекст

Перська затока є домівкою для деяких найбільших у світі експортерів нафти й газу, а також для кількох найбільших та найактивніших фондів. До них належать: Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, Катарське інвестиційне управління, автопарк Абу-Дабі, включно з Інвестиційним управлінням Абу-Дабі, Mubadala та ADQ, а також Кувейтське інвестиційне управління.

Фонд PIF вартістю $620 млрд, очолюваний спадковим принцом Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салманом, інвестував понад $7,5 млрд в акції США в другому кварталі, зокрема в Amazon, PayPal і BlackRock, прагнучи скористатися падінням цін на акції.

МВФ прогнозує, що економічне зростання в Раді співробітництва країн Перської затоки, до якої входять Саудівська Аравія, Обʼєднані Арабські Емірати, Кувейт, Бахрейн, Катар та Оман, прискориться з 2,7% у 2021 році до 6,4% цього року.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні