Китайська компанія Kuaishou Technology, яка є розробником мобільного застосунку для обміну відео Kuaishou, скасувала політику понаднормової роботи у вихідні. Конкуруюча компанія ByteDance, якій належить TikTok, обговорює, чи варто робити те ж саме, пише Financial Times.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Kuaishou і ByteDance використовують звичайну для багатьох китайських технологічних гігантів практику, відому як «великі/малі тижні». Коли співробітники працюють шість днів на тиждень два рази в місяць.
- Зміна політики може бути повʼязана з двома смертями співробітників гіганта електронної комерції Pinduoduo у січні через перевтому. Це викликало загальнонаціональні дебати щодо графіку роботи «996»: коли співробітники працюють з 9:00 до 21:00 шість днів на тиждень.
- Водночас існують сумніви, чи цей крок не є формальністю і чи керівники не будуть вимагати «добровільно» продовжувати працювати у вихідні.
Важливі цифри
Через понаднормову роботу помирають близько 745 000 людей на рік, йдеться в дослідженні Всесвітньої організації охорони здоровʼя.
Контекст
Kuaishou уперше ввела схему понаднормової роботи «великі/малі тижні» в січні перед IPO компанії, пише South China Morning Post. Хоча трудове законодавство Китаю забороняє співробітникам працювати понад восьми годин на день і 44 години на тиждень, а понаднормова робота обмежена 36 годинами на місяць, однак великі технологічні компанії не зважають на ці норми. Також самі співробітники охоче перепрацьовують, так як за понаднормову роботу платять приблизно на 20% більше. Однак наразі компанії змінюють свою політику на тлі зростаючого тиску з боку громадськості і влади. Зокрема, ігрова студія Lightning&Quantum Studio Group, що належить Tencent, закликала співробітників йти додому о 18:00 по середах. Понаднормова робота протягом решти тижня, як і раніше, дозволяється, але тільки до 21:00.
Новозеландська страхова компанія Perpetual Guardian провела дослідження чотириденного трудового тижня, у якому робочі години скоротили з 37,5 до 30. У результаті не було виявлено зменшення продуктивності в офісних працівників при збереженні обсягу завдань. Цікаво, що в компаніях деяких найпродуктивніших країн світу, таких як Норвегія, Данія, Німеччина та Нідерланди, співробітники працюють у середньому близько 27 годин на тиждень, зазначає Change Recruitment Group. Натомість Японія, де в компаніях персонал працює понаднормово, займає за продуктивністю праці 20-те місце з 35 країн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.