Категорія
Новини
Дата

Через понаднормову роботу помирають близько 745 000 людей на рік, – дослідження ВООЗ

Тривалий робочий день призвів до 745 000 смертей від інсульту та ішемічної хвороби серця в 2016 році. Це на 29% більше, ніж 2000 року, йдеться в дослідженні Всесвітньої організації охорони здоровʼя та Міжнародної організації праці.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Через роботу не менше 55 годин на тиждень 2016 року від інсульту померли 398 000 осіб, а від серцевих захворювань 347 000 осіб.
  • У період з 2000 до 2016 року кількість смертей від серцевих захворювань внаслідок тривалої роботи збільшилася на 42%, а від інсульту – на 19%.
  • Близько 72% смертей припадають на чоловіків. Також значну долю смертей зафіксовано серед людей, що живуть у регіонах Західної частини Тихого океану і Південно-Східної Азії, а також серед працівників середнього та похилого віку.
  • Більшість зареєстрованих смертей припадали на людей у ​​віці 60-79 років, які працювали 55 або більше годин на тиждень у віці від 45 до 74 років.
  • Робота 55 і більше годин на тиждень повʼязана з підвищеним на 35% ризиком інсульту і на 17% вищим ризиком смерті від серцевих захворювань порівняно з аналогічними даними при робочому тижнім тривалістю від 35 до 40 годин.
  • Дослідники заявили, що подовження тривалості робочого дня призводило до погіршення здоровʼя двома способами: через фізіологічну реакцію на стрес, а також через більшу ймовірність шкідливої для здоровʼя поведінки, зокрема, куріння, вживання алкоголю, нездорового харчування.
  • ВООЗ зазначила, що тенденція може погіршитися через пандемію коронавірусу.
  • За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреїсуса, дистанційна робота стирає кордони між домом і роботою, і, як наслідок, люди працюють довше.

Контекст

У лютому уряд Іспанії ухвалив національний пілотний проєкт, який передбачає запровадження в країні чотириденного робочого тижня. Експеримент триватиме три роки, в рамках якого компаніям пропонують фіндопомогу в разі добровільного переведення персоналу на 32-годинний трудовий тиждень зі збереженням зарплати.

Новозеландська страхова компанія Perpetual Guardian провела дослідження чотириденного трудового тижня, у якому робочі години скоротили з 37,5 до 30. У результаті не було виявлено зменшення продуктивності в офісних працівників при збереженні обсягу завдань. Результати цього дослідження не викликають здивування, враховуючи, що в компаніях деяких найпродуктивніших країн світу, таких як Норвегія, Данія, Німеччина та Нідерланди, співробітники працюють у середньому близько 27 годин на тиждень, зазначає Change Recruitment Group. Натомість Японія, де в компаніях персонал працює понаднормово, займає за продуктивністю праці 20-те місце з 35 країн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні