Категорія
Новини
Дата

Курс євро впав до 20-річного мінімуму через ризик рецесії в єврозоні

Євро впав до 20-річного мінімуму по відношенню до долара США, пише Bloomberg. Інвестори сумніваються в підвищенні процентної ставки Європейського центрального банку через зростаючий ризик рецесії в регіоні.

Ключові факти

  • Єдина європейська валюта впала на 0,9% до 1,0331 за долар, найнижчого рівня з грудня 2002 року. 
  • Євро впав більш ніж на 8% по відношенню до долара цього року, оскільки рекордна інфляція посилила тиск на домогосподарства та компанії, а разом із наслідками війни в Україні перешкодила здатності ЄЦБ підвищувати ставки так само швидко, як ФРС.
  • Падіння курсу у вівторок супроводжувалися поганою ліквідністю та продажем у парі євро-швейцарський франк.

Контекст

Споживчі ціни у єврозоні зростають рекордними темпами. Рекордно високі темпи інфляції вкотре посилилюють напруженість у ЄЦБ щодо швидкості запланованого підвищення процентних ставок. Інфляція зросла з 8,1% у травні до 8,6% у червні. Причина – різке зростання цін на продукти харчування та енергоносії в багатьох країнах, що нівелювало уповільнення інфляції в Німеччині, зумовлене державними субсидіями на транспорт і електроенергію.

Ціни на енергоносії в єврозоні зросли майже на 42% в червні, оскільки РФ скоротила постачання природного газу в Європу, а ціни на продукти харчування, алкоголь і тютюн зросли на 8,9%.

Раніше президентка ЄЦБ Крістін Лаґард заявила, що регулятор дотримуватиметься плану розпочати підвищення ключових ставок на 0,25 відсоткового пункті 21 липня. Більший крок очікується у вересні, якщо не відбудеться швидкого покращення прогнозу щодо інфляції.

Матеріали по темі