Литва готова підтримати Україну і передати устаткування, що дасть змогу провести відновлювальні та ремонтні роботи на енергетичних обʼєктах, які Росія атакувала 22 та 29 березня. Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністрів енергетики України й Литви Германа Галущенка та Дайнюса Крейвіса, повідомила пресслужба Міненерго.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Галущенко зазначив, що дуже серйозних пошкоджень зазнала теплова генерація, ворог системно атакує підстанції, а також обʼєкти гідрогенерації.
- Сторони домовилися, що незабаром Литву відвідає група українських енергетиків з компаній державного і приватного секторів. Вони верифікують обладнання, яке згодом буде передано українському енергетичному сектору. Зокрема, йдеться про великогабаритне устаткування для теплових електростанцій.
- «Ми вже отримали від литовської сторони два потужні автотрансформатори та 72 вантажі з іншим потрібним енергетичним обладнанням загальною вагою понад 1300 тонн», – наголосив міністр енергетики.
- Водночас Дайнюс Крейвіс зазначив, що Литва розглядає можливість передачі ще одного потужного автотрансформатора.
Контекст
Росія в ніч на 22 березня здійснила наймасштабнішу за останній час атаку на енергетичні обʼєкти України. Найбільше постраждали Харків, Одеса, Дніпропетровщина. Під удар потрапила Дніпровська ГЕС, енергохолдинг ДТЕК повідомив, що втратив 80% генерації.
Міністр енергетики Галущенко заявив, що Україна напрацювала низку механізмів співпраці з міжнародними партнерами для надання допомоги енергосектору. Одним із них є Фонд підтримки енергетики, який було створено навесні 2022 року.
За кошти донорів, внесені до Фонду, закуповується устаткування. Воно використовується українськими енергетиками для ремонтів і відновлення після ворожих атак. «На сьогодні у Фонді є доступні для подолання наслідків цього обстрілу більше €40 млн – на них здійснюватимуться закупівлі необхідного обладнання. Крім цього, постійно надходить допомога у вигляді устаткування», – наголосив міністр.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.