Категорія
Новини
Дата

Литва розширила обмеження щодо транзиту товарів в Калінінград. Раніше через це Росія погрожувала ЄС і НАТО

З 10 липня набуває чинності заборона на ввезення цементу, спирту та інших товарів російського походження на територію Євросоюзу, передбачена четвертим пакетом санкцій ЄС. Обмеження стосуються і транзиту до Калінінграда, хоча раніше вважалося, що у новому розʼясненні щодо санкцій можуть з’явитися винятки, пише Delfi.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • З 10 липня набуває чинності заборона на ввезення та транспортування цементу, спирту та іншої продукції. У документі зазначається, що РФ отримує значний дохід від цих товарів і тому може здійснювати дії, що дестабілізують ситуацію в Україні. 
  • Певні винятки передбачені лише для хлористого калію та мінеральних або хімічних добрив, що містять азот, фосфор та калій. 
  • Постанова також містить перелік товарів, які можна вивозити з гуманітарною метою. Серед перерахованих 672 найменувань – крейда, фарба, машини для хімчистки тощо. 
  • На сайті МЗС Литви наголошується, що наземний транзит між Калінінградською областю та іншими частинами РФ не зупинено та не заблоковано. 
  • «Транзит пасажирів та вантажів, які не підпали під санкції ЄС, триває. Литва не вводила жодних односторонніх, індивідуальних чи додаткових обмежень на цей транзит», — йдеться у повідомленні.

Контекст

Литва вже обмежила транзит сталі та чорних металів до Калінінградської області на підставі санкцій ЄС. Водночас ЄС хотів вивести транзит з-під дії санкцій, щоб не дратувати Росію, писало німецьке видання Spiegel. Проте, президент Литви Гітанас Науседа вважає, що жодних поступок Росії в цьому питанні бути не повинно.

У відповідь на блокаду Калінінграда Росія погрожує ЄС і НАТО та заявляє, що Москва може перейти до розвʼязання проблеми будь-якими способами. 8 липня в МЗС Росії заявили, що РФ завершила підготовку до заходів проти Литви і ЄС у відповідь на блокування транзиту до Калінінграда. Країна-агресор погрожує застосувати їх найближчим часом.

Чергове розширення обмежень очікується 10 серпня, коли має набути чинності заборона на вугілля та інші види твердих копалин. З 5 грудня 2022 року та у лютому наступного року санкції ЄС також мають поширюватися на російську нафту та відповідні нафтопродукти (з особливими умовами).

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні