Категорія
Новини
Дата

BuzzFeed вийде на біржу через SPAC. Компанія розраховує на оцінку в $1,5 млрд

Медіакомпанія BuzzFeed вийде на біржу. Залучення коштів потрібне для нових поглинань, аби конкурувати за ринок онлайн-реклами з Google, Amazon, Alphabet та Facebook, пише The Wall Street Journal

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • BuzzFeed планує вийти на біржу Nasdaq в обхід IPO через злиття з компанією з придбання спеціального призначення (SPAC) – 890 5th Avenue Partners ізраїльського венчурного інвестора Адама Ротштейна. Компанія розраховує на оцінку в $1,5 млрд.
  • Угоду планують завершити у четвертому кварталі 2021 року. Компанія буде називатися BuzzFeed Inc. і торгуватиме акціями на біржі під тікером BZFD. Це принесе BuzzFeed близько $288 млн, що зберігаються на трастовому рахунку 890 Fifth Avenue Partners. Додатково компанія залучить $150 млн за рахунок випуску конвертованих облігацій.
  • BuzzFeed збереже існуючу управлінську команду на чолі із засновником і гендиректором Йонахом Перетті, 47. Ротштейн та радник 890 5th Avenue Partners Грег Коулман приєднаються до ради директорів BuzzFeed.
  • Також BuzzFeed домовився з Hearst і Verizon про придбання за $300 млн компанії Complex Networks, яка володіє медіа про вуличний одяг, музику і культуру.

Контекст

BuzzFeed заснована в 2006 році і сьогодні це міжнародний медіа-портал, що оглядає широкий спектр тем – від міжнародної політики до телевізійних серіалів і майстер-класів. BuzzFeed володіє такими медіа: BuzzFeed, BuzzFeed News, Nifty, Goodful, As/Is, Tasty, а також HuffPost, який був куплений у листопаді 2020-го року в Verizon Media. Лише BuzzFeed має понад 200 млн відвідувачів щомісячно.

Через вихід на біржу і поглинання інших медіа Перетті хоче спробувати зруйнувати «тріополію» Amazon, Google і Facebook на американському ринку онлайн-реклами. Позиції цих компаній зміцнюються: в 2019 році вони займали 80% ринку, а в 2020 році – 90%.

В Україні, за даними Інтернет Асоціації України, загальний обсяг ринку онлайн-реклами у 2020 році склав 13,6 млрд грн – на 7% більше, ніж у 2019 році. Ці гроші майже рівномірно розподілилися між медійною та пошуковою рекламою (49% та 51%). У попередні два роки частка пошуку суттєво переважала – 63%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні