Категорія
Новини
Дата

Мережа АЗС ОККО заробила 3 млрд грн чистого прибутку за пів року. Допомогла паливна криза

Мережа АЗС ОККО в січні–червні 2022 року отримала 3 млрд грн чистого прибутку, що в 2,5 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Компанія швидше за інших на ринку адаптувалася до нових обставин, йдеться в матеріалі Forbes.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Прибуток ОККО за перше півріччя 2022 року на 20% більший, ніж за весь минулий рік. Виручка ОККО зросла на 64%, до 32,8 млрд грн.
  • Для порівняння: мережа Amic за той самий період отримала 1 млрд грн збитку проти 390 млн грн прибутку за 6 місяців минулого року, повідомили в компанії. Виручка Amic в першому півріччі 2022 року впала на 24%, до 3,6 млрд грн.
  • ОККО та WOG першими почали системні поставки імпортного пального автотранспортом з Європейського Союзу, пояснює результати компанії директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.
  • «25 лютого ми підняли всі свої зв’язки в Європі, продзвонили постачальників, заключили нові контракти, – каже Василь Даниляк, перший віцепрезидент ОККО. – За перші 20 днів ми передплатили наперед більше $100 млн».  
  • Завдяки цьому компанія змогла скористатись ажіотажним попитом на ринку протягом квітня–червня 2022 року. Тоді вартість дизеля на кордоні була 40 грн/л, а в опті, де держрегулювання не діяло, ціни перевищували 65 грн/л, каже аналітик консалтингової компанії «НафтоРинок» Олександр Сіренко. «В той момент вони просто мали що продавати, на відміну від інших», – додає Куюн. 

Контекст 

Дефіцит пального в Україні утворився через зупинку імпорту з Білорусі та РФ і удари ворога по паливній інфраструктурі. Зокрема, знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в країні.

Тепер усе пальне Україна змушена імпортувати через західний кордон бензовозами та залізничними цистернами. Раніше цей канал постачання не мав економічного сенсу через дорожчу логістику. Щоб компенсувати логістичні витрати, Верховна Рада у середині березня скасувала акциз на нафтопродукти та знизила ПДВ для пального з 20% до 7%.

До війни Україна споживала в місяць біля 1 млн т бензину та дизельного пального та автогазу. Зараз споживання скоротилося десь на третину, каже директор спеціальних проєктів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні