Категорія
Новини
Дата

Meta запускає для користувачів Facebook та Instagram в ЄС платну підписку без реклами

Американська Meta запускає для користувачів Facebook та Instagram в ЄС, Європейській економічній зоні та Швейцарії платну можливість перегляду цих соціальних мереж без реклами. Про це йдеться у пресрелізі компанії. 

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ключові факти

  • Оформити передплату користувачі соцмереж можуть у листопаді. Щомісячна передплата коштуватиме €9,99 для користувачів ПК та €12,99 – у додатках на iOS та Android.
  • До 1 березня 2024 року передплата покриє всі облікові записи користувача. А з 1 березня 2024 року за кожен додатковий акаунт користувач буде змушений платити щомісяця €6 з браузера та €8 – на iOS і Android.
  • Можливість користуватися Facebook та Instagram безкоштовно з рекламою збережеться.

Контекст

Причиною появи нової передплати від Meta була вимога органів регулювання конфіденційності на чолі з Ірландією, щоб Meta просила згоду користувача перед показом реклами, яка орієнтована на дані про активність користувачів. 

Крім того, виконавчий орган ЄС заявив минулого місяця, що Instagram, Facebook та рекламна мережа Meta підпадуть під дію нового закону блоку про цифрову конкуренцію. 

Відповідно до законодавства ЄС, користувач, який відмовляється дати згоду на використання певних даних, повинен мати доступ до послуги.

Meta повідомила, що її загальний дохід у Європі становив приблизно $17,88 на користувача Facebook у другому кварталі, або трохи менше $6 на користувача у всіх її додатках у середньому на місяць. Однак реальний середній щомісячний дохід для користувачів із ЄС, ймовірно, дещо вищий, оскільки ширший європейський регіон Meta включає кілька країн, що не входять до ЄС.

За оцінками Meta, у першій половині року в ЄС вона мала 258 млн користувачів Facebook на місяць і 257 млн користувачів Instagram, згідно з даними, які вона публікує відповідно до закону блоку про модерацію контенту. У звіті з цінних паперів США компанія повідомила, що станом на 30 червня у її додатках щомісяця було 3,88 млрд активних людей.

Влітку стало відомо, що Meta Platforms (Instagram), Alphabet (YouTube), TikTok і Twitter можуть зіткнутися з регулятивними заходами після того, як європейська споживча група BEUC поскаржилася в Єврокомісію та органи захисту прав споживачів на те, що платформи нібито сприяють просуванню криптоактивів за допомогою реклами, що вводить в оману.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні