Категорія
Новини
Дата

«Метінвесту» потрібен постійний споживач руди в Європі, аби розвиватися – Риженков

Група «Метінвест» має знайти постійного споживача руди, видобутої на гірничо-збагачувальних комбінатах групи. Про це заявив гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков в інтерв’ю Ліга.net.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • До початку великої війни українські меткомбінати «Метінвесту» споживали близько третини руди, видобутої на криворізьких ГЗК групи, зазначив Риженков. Але після втрати контролю над «Азовсталлю» та ММК імені Ілліча цей показник зменшився.
  • «Тому, щоб розвивати наші підприємства тут, ми маємо знайти для них постійного споживача», – наголосив топменеджер «Метінвесту». 
  • За його словами, група розглядає можливість придбання металургійних активів у Європі. Зокрема, «Метінвест» зацікавлений у придбанні угорського комбінату Dunaferr. Також повідомлялося про попередні переговори із американською US Steel стосовно комбінату у словацькому Кошице.
  • «Ми ніколи не приховували, що нас цікавлять інші європейські активи. Метінвест дивився на європейські активи впродовж всього свого існування. Особливо – в Східній Європі. Тому ми завжди дивилися на той самий US Steel Kosice, на Dunaferr і на підприємство Galati, яке нещодавно продавав ArcelorMittal. Водночас це не альтернатива інвестуванню коштів у економіку України, а навпаки», – каже Риженков.
  • Топменеджер запевнив, що «Метінвест» планує розвивати комбінати «Каметсталь» та «Запоріжсталь». А після деокупації Маріуполя розраховує реалізувати інвестиційні плани і там.
  • «Єдине – Україна має перемогти. Перемогти та отримати серйозні гарантії, що нової війни більше не буде. Не новий Будапештський меморандум, а реальні гарантії. І тільки тоді сюди прийдуть інвестиції», – наголосив Риженков.

Контекст

Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію Ріната Ахметова. З початку війни його статки впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а у липні – лише в $4,9 млрд. 

Головний скарб бізнес-імперії – «Метінвест» – втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.

Війна зруйнувала вертикальну інтеграцію групи «Метінвест». У Маріуполі вона втратила два головні підприємства – «Азовсталь» і ММК імені Ілліча. Ці активи були ядром металургійного бізнесу «Метінвесту». Сюди постачалось до 40% залізорудної сировини з гірничо-збагачувальних комбінатів компанії в Дніпропетровській області. З цієї сировини маріупольські заводи виробляли сталеву продукцію з більшою доданою вартістю. Тільки чверть цієї продукції продавалась в Україні, решта йшла на експорт, зокрема у вигляді слябів для перекатних заводів «Метінвесту» в Англії та Італії. В 2021 році «Азовсталь» і ММК імені Ілліча виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи. На ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.

У серпні найбагатший українець заявляв, що готовий фінансувати відбудову Маріуполя після повернення контролю над містом Україною.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні