Кабінет Міністрів схвалив проєкт указу президента про введення в дію рішення РНБО щодо примусового вилучення майна держави-агресора та її резидентів, повідомляє Мінекономіки. Проєкт документа передбачає конфіскацію понад 800 одиниць рухомого майна.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 6 жовтня.
Згідно схваленого урядом проєкту указу президента пропонується, зокрема, вилучити:
- близько 500 вагонів, піввагонів, платформ, цистерн та ін.;
- нафтоналивний танкер;
- понад 300 вантажних і легкових автомобілів;
- автоцистерни;
- будівельну техніку;
- авіаційні двигуни.
Також буде вилучено сім МіГ-25 ЗС РФ у неробочому стані, які підуть на запчастини до українських бойових літаків.
- «Рухоме майно – вагони, вантажівки, спеціальна техніка – працюватиме на економіку України чи посилюватиме обороноздатність нашої держави на фронті», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко.
Контекст
Згідно Закону «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» примусове вилучення в Україні об’єктів права власності рф та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації чи відшкодування.
Рішення про примусове вилучення ухвалює Рада національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом президента. Проєкт відповідного рішення вноситься урядом. Протягом шести місяців після скасування чи завершення воєнного стану указ президента про примусове вилучення має затвердити Верховна Рада, ухваливши відповідний закон.
У серпні уряд вирішив передати активи колаборанта і так званого голови окупаційної адміністрації Херсонської області Володимира Сальдо, його ексдружини та доньки в управління Фонду держмайна.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.