Категорія
Новини
Дата

Гелікоптер «Мотор Січі» передали на потреби військових. Експрезидент підприємства Богуслаєв блокував його передачу для ГУР

1 хв читання

ДБР передало українським військовим гелікоптер Мі-2, який колишнє керівництво акціонерного товариства «Мотор Січ» намагалося приховати від ЗСУ, повідомляє пресслужба бюро. Повітряне судно навіть переганяли в одну з європейських країн, а потім – на Близький Схід.

Фото: ДБР

Фото: ДБР

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Бюро ініціювало арешт повітряного судна у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору.
  • Згідно із повідомленням, раніше стало відомо, що колишнє керівництво «Мотор Січі» умисно пошкодило інший гелікоптер, щоб не передавати його військовим для виконання бойових завдань на фронті.
Гелікоптер «Мотор Січі» передали на потреби військових. Експрезидент підприємства Богуслаєв блокував його передачу для ГУР /Фото 1

Фото: ДБР

Гелікоптер «Мотор Січі» передали на потреби військових. Експрезидент підприємства Богуслаєв блокував його передачу для ГУР /Фото 2

Фото: ДБР

Гелікоптер «Мотор Січі» передали на потреби військових. Експрезидент підприємства Богуслаєв блокував його передачу для ГУР /Фото 3

Фото: ДБР

Гелікоптер «Мотор Січі» передали на потреби військових. Експрезидент підприємства Богуслаєв блокував його передачу для ГУР /Фото 4

Фото: ДБР

Попередній слайд
Наступний слайд
  • Під час розслідування ДБР з’ясувало, що у травні минулого року принаймні ще один гелікоптер екскерівництво наказало підлеглим перегнати спочатку в одну з європейських країн, а потім – на Близький Схід.
  • «Все це робилося з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно повернуто в Україну й відтепер буде виконувати завдання в одній із бойових частин ЗСУ», – повідомили у ДБР.
  • Слідчі ДБР нині вирішують питання щодо притягнення одного з колишніх керівників підприємства до кримінальної відповідальності.

Контекст

Богуслаєва було затримано контррозвідкою СБУ у жовтні минулого року. За даними слідства, керівництво заводу «Мотор Січ» у Запоріжжі налагодило транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до РФ.

У березні Служба безпеки України повідомила про підозру президенту корпорації «Мотор Січ» Вʼячеслава Богуслаєва в блокуванні постачання бойового гелікоптера для ГУР Міноборони у квітні 2022-го. За даними СБУ, у квітні минулого року Богуслаєв отримав замовлення від представників ГУР щодо оплатного передання відомству гелікоптера типу Мі-2 для виконання бойових завдань на фронті. Проте «очільник промислового гіганта навмисно заблокував виконання відповідного державного замовлення».

Для цього Богуслаєв наказав підлеглим розібрати гелікоптер на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні