Категорія
Новини
Дата

Суд конфіскував компанію «Аерок» російського бізнесмена Молчанова. Їй належить два газобетонні заводи в Україні

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мінʼюсту та стягнув у дохід держави 100% корпоративних прав ТОВ «Аерок», кінцевим власником яких є «Група ЛСР» російського бізнесмена Андрія Молчанова, повідомляє ДБР. «Аерок» володіє двома газобетонними заводами в Україні в Обухові та Березані.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Вказані активи були арештовані й передані в управління АРМА.
  • У травні минулого року ДБР встановило, що українське підприємство з виготовлення будівельних матеріалів підконтрольне Молчанову, який є колишнім членом «Совета Федерации федерального собрания РФ», наближений до окупаційної влади та сплачує великі податки до бюджету РФ.
  • Згідно з повідомленням, отриманий українським підприємством прибуток був спрямований у вигляді дивідендів та роялті до так званої «материнської компанії» з РФ.
  • За рахунок отриманих коштів від української компанії сплачувалися податки та збори до бюджету країни-окупанта, фінансувався її силовий блок й оборонно-промисловий комплекс, зазначили у ДБР.

Контекст

Андрій Молчанов володіє контрольним пакетом (50,33%) будівельної «Групи ЛСР», одного з найбільших забудовників у РФ. Вітчим Молчанова Юрій працював разом із Путіним у СПбДУ, вони обидва відповідали за міжнародні звʼязки. Сам Андрій Молчанов із 2008-го до 2013 року представляв Ленінградську область у Раді Федерації, очолював комітет у справах СНД. До війни російський Forbes оцінював статки Молчанова у $1,2 млрд, він посідав 104-те місце у списку найбагатших людей РФ.

У 2018 році мінфін США вніс «Групу ЛСР» та її гендиректора до «кремлівського списку» – переліку суб’єктів (фізичних та юросіб), безпосередньо наближених до президента РФ Путіна.

У місті Обухів Київської області зареєстрована компанія «Аерок». Основний вид діяльності – виготовлення виробів із бетону для будівництва. Власником компанії є ПАТ «Група ЛСР», свідчать дані Youcontrol. Даних, що Молчанов володіє ще якимись активами в Україні, немає.

У червні минулого року Подільська окружна прокуратура міста Києва за ініціативи СБУ передала в управління АРМА активи підприємства, яке належить Молчанову.

7 липня Міністерство юстиції подало до Вищого антикорупційного суду позов про стягнення в дохід держави українських активів російського ПАТ «Група ЛСР».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні