Категорія
Новини
Дата

Мінфін США платитиме за інформацію про активи російських олігархів та чиновників

США, ЄС, Канада, Австралія та Велика Британія створили опергрупу для розшуку активів російських олігархів та чиновників, а Мінфін США запускає платформу виплат за інформацію про майно клептократів країни-агресора. Про це повідомив Мінфін США.

Ключові факти

  • Опергрупа для розшуку російських активів складатиметься з Мінфіну та Мінюсту кожного з членів групи. Вони обмінюватимуться даними, аби запроваджувати потрібні заходи: санкції, арешт, конфіскація та кримінальне розслідування, пише відомство.
  • Мінфін США також запускає платформу винагород Kleptocracy Asset Recovery Rewards Program.
  • В рамках програми людина може отримати винагороду за інформацію, що призведе до арешту, обмеження або конфіскації активів, пов’язаних з корупцією іноземного уряду, заразом – уряду Росії.

Контекст

Протягом останніх тижнів влада ряду країн конфіскувала нерухомість та яхти у високопоставлених росіян, які потрапили під санкції ЄС після вторгнення Росії в Україну.

14 березня ЄС затвердив четвертий пакет санкцій проти РФ. Окрім російської економіки, новий пакет спрямований на фізичних та юридичних осіб, причетних до агресії проти України.

Матеріали по темі