Категорія
Новини
Дата

Міжнародні резерви України за березень зросли на 2%. Допомогли валютні надходження від партнерів

Міжнародні резерви України у березні зросли на 2% – до $28,1 млрд (на 1 квітня) завдяки надходженню фінансування від міжнародних партнерів. НБУ вдалося компенсувати продаж валюти та платежі з обслуговування держборгу, йдеться в повідомленні регулятора. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

Валютні надходження на користь уряду становили майже $3,3 млрд. Зокрема, понад 1 млрд СПЗ надійшли від МВФ, €639 млн – від Європейського інвестиційного банку, 588 млн євро – від ЄС, а також $111 млн та €312 млн – від Світового банку. Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $283 млн.

З 24 лютого валютний ринок працює в режимі обмежень. Загалом у минулому місяці НБУ продав на валютному ринку майже $2,5 млрд й викупив $748 млн. Отже, чистий продаж валюти центробанком становить понад $1,7 млрд. 

Вартість переоцінки фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) у березні зменшилася на $28 млн.

Контекст

Мінфін за 40 днів із початку нападу РФ на Україну залучив до держбюджету понад 29 млрд грн та близько $12 млн завдяки восьми аукціонам із продажу військових облігацій.

Держбюджет втрачає близько 2 млрд грн на день через бойові дії, заявляв премʼєр-міністр Денис Шмигаль. За даними Мінфіну, за місяць війни Україна витрачає близько $10 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні