Категорія
Новини
Дата

МХП Косюка зменшив продаж м‘ясних виробів на 70%, експорт соняшникової олії збільшив на 40%

У другому кварталі МХП на 73% зменшив продаж м‘ясних виробів, але на 39% збільшив експорт соняшникової олії, йдеться у звіті про операційні результати роботи МХП за другий квартал та шість місяців 2022 року. Компанія зазначає, що через проблеми в логістиці знизила завантаженість птахівничих потужностей до 85-90%.

Ключові факти

  • У першому півріччі 2022 року обсяги виробництва курятини холдингом МХП Юрія Косюка залишилися відносно стабільними рік до року та склали 346 039 т. Але в порівнянні з другим кварталом 2021 року виробництво знизилось на 11%.
  • Продажі курятини у другому кварталі 2022 року зменшився на 23% – до 140 549 т. Здебільшого через зниження експортних продажів через логістичні проблеми і зниження кількості населення та території для продажів в Україні через війну, пояснюють в компанії.
  • Обсяг продажів готової м’ясної продукції (ковбас та копченого м’яса) у другому кварталі зменшився на 73% рік до року та склав 2289 т. Через війну роботу виробничих потужностей «Українського Бекону» було зупинено на початку квітня 2022 року. 
  • Обсяг продажів напівфабрикатів зменшився на 24% рік до року та склав 3 421 т. Здебільшого через те, що KFC та McDonalds були вимушені зупинити операційну діяльність.
  • Продажі соняшникової олії за завітний період зросли на 38% – до 48 495 т рік до року. Але якщо порівнювати перші півріччя, то експорт соняшникової олії зменшився на 11% рік до року та склав 81 476 т.
  • Цього року МХП планує зібрати врожай з 335 000 га землі. Збір врожаю озимини – озимий ріпак та пшениця – йдуть за планом, заявляють в компанії. Наразі зібрано близько 79% озимого ріпаку та 25% пшениці.

Контекст

З початку війни МХП зіштовхнувся із логістичними та інфраструктурними проблемами. Експортний продаж припинився через закриття морпортів, а експортні поставки автомобільним транспортом залишалися практично неможливими, заявили в компанії.

Через ворожі обстріли 12 березня в с. Квітневе (Київська область) виникла пожежа на складі, де зберігалася заморожена м’ясна продукція МХП. Пожежа знищила понад 3000 тонн продукції. Це був найбільший склад в Україні, який використовувався для зберігання заморожених продуктів.

Через бойові дії у Донецькій області у квітні МХП призупинив діяльність «Українського бекону» – м’ясопереробного підприємства потужністю 34 000 тонн на рік. 

МХП – провідний виробник курятини в Україні. Холдинг контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування поголівʼя, переробки, збуту, дистрибуції та продажу мʼяса птиці.

Матеріали по темі