Категорія
Новини
Дата

Morgan Stanley прогнозує Росії дефолт у квітні

Американська фінансова корпорація Morgan Stanley вважає, що Росія вже найближчими місяцями ризикує втратити платоспроможність. За прогнозами аналітиків, дефолт може оголошений вже 15 квітня, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Головні факти:

  • Шанси Росії сплатити свій зовнішній борг зменшуються мірою падіння цін на облігації, рецесії, що насувається в країні, і накопичення різних обмежень на платежі після вторгнення в Україну.
  • «Ми розглядаємо дефолт як найімовірніший сценарій», – написав Саймон Уевер, глобальний керівник компанії зі стратегії суверенного кредитування ринків, що розвиваються, в записці.
  • Morgan Stanley вважає, що на Росію чекає дефолт, схожий на дефолт у Венесуелі. «У разі дефолту, сценарій навряд чи буде схожим на звичайний. Натомість з Венесуелою, мабуть, найкраще порівняння», – йдеться в записці.
  • Агентство зазначає, що дефолт може настати вже 15 квітня, після закінчення 30-денного пільгового періоду з купонних виплат, які російський уряд має виплатити за доларовими облігаціями з погашенням у 2023 та 2043 роках. Несплата може бути повʼязана з небажанням Росії платити іноземним кредиторам через санкції, введені США та їхніми союзниками.
  • За даними Morgan Stanley, існує невизначеність щодо того, чи банки США зможуть приймати купонні виплати від Міністерства фінансів Росії.

Контекст:

Виплати іноземним інвесторам залежатимуть від санкцій, введених проти Росії, та «виключень, встановлених відповідними ліцензіями та дозволами», повідомляє Мінфін Росії.

Минулого тижня рейтингові агентства синхронно знизили довгострокові суверенні рейтинги Росії у валюті до рівня нижче інвестиційного, тобто «сміттєвого», з негативним прогнозом: S&P – з BB+ до CCC- (4 березня), Moodyʼs – з Ваа3 до B3 (3 березня), Fitch – з ВВВ до В (3 березня).

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні