Категорія
Новини
Дата

«Мотор Січ» повернуть у власність держави найближчим часом, – РНБО

Підприємство «Мотор Січ» буде повернуто в державну власність найближчим часом «законним і конституційним способом». Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов.

Ключові факти

  • Також розглядатиметься питання про повернення у держвласність інших стратегічно важливих підприємств оборонно-промислового комплексу, які «дивним чином опинилися в приватних руках».
  • Особи, які інвестували в ці підприємства, отримають компенсацію.
  • 4 березня глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що у Верховній Раді зареєструють законопроєкт про націоналізацію «Мотор Січ».
  • Прем'єрміністр Денис Шмигаль заявив, що уряд не розробляв такого законопроєкту і працює над стабілізацією ситуації на підприємстві.
  • Китайський інвестор «Мотор Січ» назвав неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію компанії, передає «Інтерфакс-Україна».

Контекст

На початку червня 2017 року до Антимонопольного комітету України (АМКУ) надійшла заява від власника китайської компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. і української «Мотор Січ» про надання дозволу на концентрацію. Згідно з нею громадянин Китаю через підконтрольні структури вже володів 41,00087% акцій вітчизняної компанії.

У вересні того ж року СБУ порушила кримінальну справу за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський райсуд Києва заарештував 41,00087% акцій. Восени 2020 року китайська Skyrizon і DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського подали спільну заявку в АМКУ на придбання «Мотор Січ». Але на наступний день президент Володимир Зеленський закликав невідкладно вжити заходів щодо захисту економічних інтересів держави у зв’язку з придбанням «Мотор Січ».

Зрештою китайські інвестори спрямували до міжнародного арбітражу інвестиційний спір із метою стягнення з держави Україна збитку, який вони оцінюють у $3,6 млрд. У кінці січня 2021 року Зеленський увів санкції проти чотирьох компаній, одна з яких – інвестор «Мотор Січ». Через це МЗС України отримало ноту від уряду Китаю.

Цікавий факт

За даними видання The Wall Street Journal, ексрадник 45-го президента США з національної безпеки Джон Болтон прагнув запобігти придбанню «Мотор Січ» китайцями. Він вважав, що укладення угоди дасть змогу Китаю отримати доступ до важливих військових технологій.

Новий Forbes вже у продажу

Новий Forbes вже у продажу

Інвестгід на 2022 рік, Семенов і його телеканали, цифрова Україна | Рейтинг роботодавців